Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość filmy i seriale 13 czerwca 2018, 11:59

autor: Adrian Werner

The Wheel of Time - Amazon przymierza się do serialowego Koła Czasu

Szefowa Amazon Studios zdradziła, że napisano już scenariusz serialowej adaptacji cyklu fantasy Koło Czasu (ang. The Wheel of Time). Wkrótce podjęta zostanie decyzja, czy ruszy realizacja projektu.

Cykl liczy czternaście tomów plus jeden prequel, więc serialowi szybko nie skończyłby się materiał na odcinki. - The Wheel of Time - Amazon przymierza się do serialowego Koła Czasu - wiadomość - 2018-06-13
Cykl liczy czternaście tomów plus jeden prequel, więc serialowi szybko nie skończyłby się materiał na odcinki.

Ostatnimi czasy firma Amazon mocno zwiększyła inwestycje w swój serwis streamingowy i co chwila słyszymy o kolejnym projekcie tego koncernu. Najnowsza wiadomość powinna zainteresować fanów literatury fantasy. Trwają bowiem przymiarki do serialu będącego adaptacją powieściowego cyklu Koło Czasu (ang. The Wheel of Time), autorstwa Roberta Jordana.

Informacje te pochodzą z wywiadu udzielonego serwisowi Deadline przez szefową Amazon Studios, Jennifer Salke. Wynika z niego, że napisano już scenariusz serialowego Koła Czasu. Salke ma wkrótce zapoznać się z nim oraz propozycjami producentów i wtedy podjęta zostanie decyzja o tym, czy ruszy produkcja. Taki sam status ma telewizyjna adaptacja cyklu Mroczna Wieża Stephena Kinga.

Cykl dobiegł końca w 2013 roku, wraz z premierą powieści Pamięć Światłości. - The Wheel of Time - Amazon przymierza się do serialowego Koła Czasu - wiadomość - 2018-06-13
Cykl dobiegł końca w 2013 roku, wraz z premierą powieści Pamięć Światłości.

Przypomnijmy, że na serię Koło Czasu składa się czternaście powieści (plus jeden tom prequela). Jej autor, czyli Robert Jordan, zmarł w trakcie pisania cyklu i dokończył go pisarz Brandon Sanderson. To jedna z największych marek fantasy na rynku. Sprzedaż książek przekroczyła 80 milionów egzemplarzy.

Jeśli projekt zostanie zaakceptowany, to serwis Amazon Prime Video stanie się prawdziwym potentatem w kategorii fantasy. Trwają bowiem już prace nad serialem Władca Pierścieni, którego produkcja ma pochłonąć rekordowy miliard dolarów. Firma nabyła również prawa do opracowania telewizyjnej adaptacji cyklu o Conanie Barbarzyńcy.

Amazon szykuje się do wielkiej bitwy na seriale fantasy. Rywalizacja zapowiada się emocjonująco. Stacja HBO pracuje obecnie nad spin-offem Gry o tron. Rozważanych jest kilka alternatywnych propozycji i na razie zielone światło do wyprodukowania pilotażowego odcinka otrzymał projekt będący prequelem, który cofnie nas kilka tysięcy lat w przeszłość krainy Westeros. Z kolei Netflix zamierza podbić serca fanów serialem Wiedźmin.

Mamy nadzieję, że Amazon zdecyduje się wyprodukować serial Koło Czasu. Cykl generalnie jest bardzo lubiany i jego krytyka głównie sprowadza się do tego, że ostatnie książki napisane przez Jordana mają zbyt wolne tempo akcji. Ten problem można by łatwo usunąć w przypadku telewizyjnej adaptacji.

  1. Oficjalna strona Amazon Prime Video
  2. Oficjalna strona Amazon Studios
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.