Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 października 2017, 10:59

autor: Adrian Werner

Szykuje się powrót marki Legacy of Kain?

Studio Crystal Dynamics zaczęło przypominać swoim fanom o cyklu Legacy of Kain, dając tym samym powody do spekulacji, że szykuje się powrót tej marki na rynek.

Legacy of Kain: Defiance z 2003 roku pozostaje ostatnią wydaną odsłoną serii. - Szykuje się powrót marki Legacy of Kain? - wiadomość - 2017-10-24
Legacy of Kain: Defiance z 2003 roku pozostaje ostatnią wydaną odsłoną serii.

W ostatnich latach mogliśmy się cieszyć z powrotu wielu klasycznych marek, ale jednym z wielkich nieobecnych pozostaje Legacy of Kain. Być może wkrótce ulegnie to zmianie. Powody do ostrożnego optymizmu dostarczyło oficjalnego konto Twitter odpowiedzialnego za serię studia Crystal Dynamics. W ciągu ostatnich tygodni wielokrotnie pojawiały się tam bowiem materiały związane z tą serią.

Biorąc pod uwagę fakt, że ostatnią wydaną odsłoną cyklu pozostaje Legacy of Kain: Defiance z 2003 roku, nagły wysyp tego rodzaju tweetów jest dziwny i wydaje się mało prawdopodobne, aby kryła się za nimi jedynie chęć przypomnienia fanom o wcześniejszych dokonaniach studia.

Oczywiście, nawet jeśli coś jest na rzeczy, to niekoniecznie musi tu chodzić o zupełnie nową odsłonę. Równie dobrze twórcy mogą szykować się do ujawnienia remasterów wcześniejszych gier z serii. Obecnie Crystal Dynamics jest bowiem zajęte pomaganiem przy projekcie na licencji Avengers, a według plotek pracuje również nad kolejnym tytułem z serii Tomb Raider.

Legacy of Kain: Dead Sun było jedną z kilku nieudanych prób wskrzeszenia marki. - Szykuje się powrót marki Legacy of Kain? - wiadomość - 2017-10-24
Legacy of Kain: Dead Sun było jedną z kilku nieudanych prób wskrzeszenia marki.

Warto przypomnieć, że marka Legacy of Kain ma wyjątkowego pecha, jeśli chodzi próby powrotu na rynek. Po wydaniu Legacy of Kain: Defiance w 2003 roku początkowo zamierzano szybko wypuścić kolejną odsłonę. Nosiła ona tytuł Legacy of Kain: Dark Prophecy i powstawała z myślą o konsolach PlayStation 2 i Xbox. Niestety, skasowano ją po trzech miesiącach produkcji.

Kolejną próbę podjęto gdzieś pod koniec 2009 roku, kiedy to ruszyły prace nad Legacy of Kain: Dead Sun. Za kampanię fabularną odpowiadało studio Crystal Dynamics, a trybem multiplayer zajmował się zespół Psyonix Games. Gra została skasowana w 2012 roku.

Prace nad Legacy of Kain: Dead Sun były na tyle zaawansowane, że spróbowano jeszcze uratować tryb multiplayer, przerabiając go na korzystającą z modelu free-to-play sieciową grę akcji Nosgoth, ale ten projekt również został ostatecznie porzucony, nie wychodząc nawet poza fazę otwartych beta testów.

  1. Oficjalna strona studia Crystal Dynamics
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Legacy of Kain: Defiance

Legacy of Kain: Defiance