Wiadomość gry na świecie 11 czerwca 2013, 04:15

autor: qjin

Konferencja Ubisoftu na E3 2013 (Assassin’s Creed: Black Flag, The Crew, The Division, Watch Dogs)

Po konferencjach koncernów Microsoft i Electronic Arts przyszedł czas na imprezę firmy Ubisoft. Na wydarzeniu zaprezentowano, zgodnie z zapowiedzią, takie gry jak Assassin’s Creed: Black Flag, South Park: The Stick of Truth czy Watch Dogs. Ogłoszono również nowe intrygujące marki: The Crew oraz The Division. Być może jedna z nich okaże się czarnym koniem tegorocznych targów E3.

Na konferencji E3 Ubisoftu nie mogło zabraknąć wysypu potencjalnych hitów - Konferencja Ubisoftu na E3 2013 (Assassin’s Creed: Black Flag, The Crew, The Division, Watch Dogs) - wiadomość - 2013-06-11
Na konferencji E3 Ubisoftu nie mogło zabraknąć wysypu potencjalnych hitów

Impreza firmy Ubisoftu była trzecią z kolei konferencją zorganizowaną na tegorocznych targach E3. Przed wydarzeniem francuski koncern zapowiedział, że pojawią się takie produkcje jak Assassin’s Creed IV: Black Flag, Rayman Legends, Splinter Cell: Blacklist, Watch_Dogs czy South Park: The Stick of Truth. Ponadto spodziewaliśmy się zapowiedzi nowych tytułów (w tym świeżych marek) oraz pojawienia się gier nieco zapomnianych, ale już wstępnie zaprezentowanych, np. Beyond Good & Evil 2. Przypomijmy, że wczoraj udostępniono obrazek z Pey’jem, jednym z bohaterów gry stworzonej przez Michela Ancela. Niestety, poza The Division obyło się bez większych niespodzianek. Zapraszamy do zapoznania się z obszerną relacją z konferencji Ubisoftu.

Targi E3 tradycyjnie rozpoczynają się od konferencji największych wydawców - Konferencja Ubisoftu na E3 2013 (Assassin’s Creed: Black Flag, The Crew, The Division, Watch Dogs) - wiadomość - 2013-06-11
Targi E3 tradycyjnie rozpoczynają się od konferencji największych wydawców

Rocksmith 2014 Edition – muzyczny akcent na otwarcie konferencji

Konferencja firmy Ubisoft rozpoczęła się dość zaskakująco, bo od muzycznego akcentu. Na scenę wkroczył Jerry Cantrell, amerykański muzyk i wokalista, który ogłosił drugą część gry Rocksmith (2014 Edition). Zapowiedź produkcji nie okazała się niespodzianką, gdyż francuski koncern zdradził jeszcze przed targami E3, że doczekamy się nowych wieści na temat losów tej marki.

Rocksmith 2014 E3 2013 trailer

Rocksmith 2014 E3 2013 trailer [1:19]

Materiał video do gry Rocksmith 2014 prezentowany podczas targów E3 2013.

Współzałożyciel zespołu Alice in Chains, którego utwory pojawią się w grze, zaprezentował nie tylko nowy tryb rozgrywki, ale również pokazał działanie komend głosowych. Niesprecyzowano docelowych platform sprzętowych (zapewne konsole nowej generacji Microsoftu i Sony), ale wiemy, że gra ukaże się w październiku 2013 roku.

Rocksmith 2014 E3 2013 zwiastun trybu session mode

Rocksmith 2014 E3 2013 zwiastun trybu session mode [1:38]

Materiał video do gry Rocksmith 2014 prezentowany podczas targów E3 2013.

Splinter Cell: Blacklist – Sam Fisher wkroczy do akcji po raz szósty

Drugą z zaprezentowanych produkcji okazała się szósta odsłona przygód Sama Fishera. Na konferencji, niestety, nie zdradzono nowych szczegółów. Zobaczyliśmy jedynie świeży zwiastun, na który złożyły się zgrabnie zmontowane sceny z „największej gry w historii serii”. Tytuł, prócz fabularnej kampanii, zaoferuje rozbudowane tryby sieciowe, w tym kooperację z 14 misjami (pokierujemy losami Sama albo Briggsa). Zwiastun z polskimi napisami:

Tom Clancy's Splinter Cell: Blacklist E3 2013 - Pole Działania

Tom Clancy's Splinter Cell: Blacklist E3 2013 - Pole Działania [1:55]

Materiał video do gry Tom Clancy's Splinter Cell: Blacklist prezentowany podczas targów E3 2013.

Premiera w Polsce odbędzie się 22 sierpnia tego roku na PC oraz konsolach obecnej generacji (PlayStation 3, Xbox 360 i Wii U).

Rayman Legends – kultowa platformówka powraca w jeszcze lepszej formie?

O najnowszej odsłonie Raymana nie można napisać nic złego. Gra nie zawiodła oczekiwań i prezentuje się olśniewająco. Zachowany styl graficzny ostatniej odsłony serii, a wyświetlone podczas konferencji zwiastuny bawiły równie dobrze jak w przypadku Origins.

Rayman Legends E3 2013 trailer

Rayman Legends E3 2013 trailer [1:27]

Materiał video do gry Rayman Legends prezentowany podczas targów E3 2013.

Na konferencji pochwalono się także liczbą poziomów, których będzie aż 120. Na ich różnorodność również nie będziemy narzekać, gdyż trafimy m.in. do mrocznych jaskiń, kolorowych dżungli czy przeskoczymy nad gorącą lawą, unikając śmiertelnej kąpieli. Jesteśmy pewni, że przygody Raymana utrzymają wysoki poziom.

Rayman Legends E3 2013 zwiastun rozgrywki

Rayman Legends E3 2013 zwiastun rozgrywki [1:48]

Materiał video do gry Raynam Legends prezentowany podczas targów E3 2013.

Datę premiery ustalono na 3 września (PlayStation 3, Xbox 360 i Wii U) oraz 30 sierpnia (PlayStation Vita) bieżącego roku.

The Mighty Quest for Epic Loot – kreskówkowa propozycja free-to-play

Firma Ubisoft poświęciła uwagę również kreskówkowej wariacji na temat Dungeon Keeper. Zapowiedziana już wcześniej gra, będąca hybrydą strategii i cRPG-a, będzie opierać się na modelu biznesowym free-to-play i już od teraz można zgłaszać się do otwartej bety. Akcja skupi się przede wszystkim na budowaniu zamku i ochranianiu go przed intruzami.

Specyficzna oprawa wizualna, tony równie specyficznego humoru i możliwość grania za darmo – takimi atutami cechuje się The Mighty Quest for Epic Loot. Premiera pełnej wersji jeszcze w tym roku.

South Park: The Stick of Truth – studio Obsidian kontraatakuje pod szyldem nowego wydawcy

Na temat South Park: The Stick of Truth dowiedzieliśmy się podczas konferencji mniej, niż przewidywaliśmy. Nie ujawniono nawet przybliżonej daty premiery – wiemy tylko tyle, że tytuł zadebiutuje pod koniec tego roku. W okresie świąt. „Niekoniecznie tych najbliższych. W sumie będzie niedługo. Wiesz, jak to jest z grami” – twórcy sami nabijają się z tego na nowym zwiastunie.

Fani serialu mogą być spokojni o zachowanie humoru z pierwowzoru, to „nowy wydawca, ten sam South Park”. Obsidian nieraz już udowodnił, że potrafi robić cRPG-i – miejmy nadzieję, że tak samo będzie z nadchodzącą produkcją. Tymczasem przekonajcie się, czym jest „Nagasaki”:

South Park: The Stick of Truth E3 2013 trailer

South Park: The Stick of Truth E3 2013 trailer [1:04]

Materiał video do gry south Park: The Stick of Truth prezentowany podczas targów E3 2013.

The Crew – wyścigi nowej generacji?

The Crew, czyli nowy tytuł twórców serii Driver, to zdecydowanie jeden z najjaśniejszych punktów konferencji firmy Ubisoft. Gra została zapowiedziana jako wyścigi nowej generacji z otwartym światem, po którym będziemy mogli swobodnie jeździć. Akcja przeniesie nas na teren kilku miast Stanów Zjednoczonych, takich jak Nowy Jork czy Miami.

The Crew E3 2013 trailer

The Crew E3 2013 trailer [0:00]

Materiał video do gry The Crew prezentowany podczas targów E3 2013.

Co warto dodać, tryb pojedynczy ma być zintegrowany z trybem wieloosobowym, dzięki temu praktycznie w każdej chwili będzie można płynnie przejść do rozgrywki sieciowej, jeśli poczujemy się znudzeni samotnym jeżdżeniem po bezdrożach. Studio Ivory Tower zdobyło doświadczenie w tworzeniu wyścigów nastawionych na zabawę przez Internet (Test Drive Unlimited), więc mamy nadzieję, że zaprocentuje to w przypadku The Crew. Podczas konferencji zaprezentowano kilkuminunowy filmik z fragmentami rozgrywki, po obejrzeniu którego można wstępnie ocenić na przykład model jazdy (ma być bardziej zręcznościowy niż symulacyjny).

The Crew E3 2013 - rozgrywka z komentarzem twórców

The Crew E3 2013 - rozgrywka z komentarzem twórców [7:26]

Materiał video do gry The Crew prezentowany podczas targów E3 2013.

Tytuł zadebiutuje na PC oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One w przyszłym roku.

Watch Dogs – nihil novi?

Watch Dogs na konferencji Ubisoftu okazało się dość srogim zawodem. Nie zaprezentowano, niestety, nic, czego nie widzieliśmy lub nie wiedzieliśmy wcześniej. Po krótkim komentarzu jednego z producentów pokazano jedynie filmowy zwiastun, który mogliśmy obejrzeć dzień przed imprezą.

Watch Dogs Dekonspiracja - E3 2013 (PL)

Watch Dogs Dekonspiracja - E3 2013 (PL) [3:24]

Materiał video do gry Watch Dogs noszący tytuł Dekonspiracja.

Premiera Watch Dogs odbędzie się w listopadzie bieżącego roku na PC, a także konsolach obecnej (PlayStation 3, Xbox 360 i Wii U) oraz nowej generacji (PlayStation 4 i Xbox One).

Just Dance 2014 – bo do tanga trzeba sześciorga

Nowa edycja Just Dance to kolejna muzyczna propozycja zaprezentowana przez firmę Ubisoft na tegorocznej konferencji E3. Przed ekranami telewizorów będzie można tańczyć nawet w sześć osób. Zdradzono również listę wykonawców, jacy „zasilą” ścieżkę dźwiękową Just Dance 2014, a będą to m.in. Psy, One Direction czy Nicki Minaj.

Just Dance 2014 E3 2013 trailer

Just Dance 2014 E3 2013 trailer [1:37]

Materiał video do gry Just Dance 2014 prezentowany podczas targów E3 2013.

Gra zadebiutuje na „wszystkie platformy” w październiku 2013 roku. Mając na myśli „wszystkie platformy”, wydawca zapewne planuje wydać tę muzyczno-taneczną produkcję na konsole obecnej i nowej generacji.

Rabbids Invasion – inwazja Kórlików na telewizory

Kórliki powracają! Tym razem w formie interaktywnego serialu telewizyjnego, który ruszy „już niedługo” na kanale Nickelodeon. Ma być to kreskówka z opcjonalną integracją za pomocą Kinecta. Czy to się uda? Na pocieszenie dodamy, że humoru w Rabbids Invasion zdecydowanie nie zabraknie, więc będzie przynajmniej z czego się pośmiać.

Assassin’s Creed: Black Flag – ahoj, na umrzyka skrzyni i butelka rumu!

W przypadku kolejnego gorącego tytułu firmy Ubisoft zaprezentowano dwa dość długie zwiastuny, z czego jeden w całości renderowany, a drugi zrealizowany na silniku gry. Niestety, znowu nie zdradzono nowych szczegółów na temat tytułu. Pozostaje pocieszyć się dość dobrze prezentującymi się materiałami wideo.

Assassin's Creed IV: Black Flag E3 2013 - zwiastun filmowy

Assassin's Creed IV: Black Flag E3 2013 - zwiastun filmowy [3:54]

Materiał video do gry Assassin's Creed IV: Black Flag prezentowany podczas targów E3 2013.

W pierwszym nagraniu akcja przenosi się z tawerny na pokład okrętu, na którym dochodzi do walki – tak naprawdę filmik nie przedstawia niczego szczególnego poza efektownymi ujęciami. Natomiast drugie nagranie prezentuje w telegraficznym skrócie to, jakie atrakcje czekają na graczy w grze w Black Flag, a mianowicie: piękne widoki, klimatyczne lokacje, bitwy morskie czy nurkowanie w otchłani oceanu.

Assassin's Creed IV: Black Flag E3 2013 trailer - Horyzont

Assassin's Creed IV: Black Flag E3 2013 trailer - Horyzont [2:34]

Materiał video do gry Assassin's Creed IV: Black Flag prezentowany podczas targów E3 2013.

Premiera Assassin’s Creed: Black Flag 31 października na PC, a także na konsolach obecnej (PlayStation 3, Xbox 360 i Wii U) oraz przyszłej generacji (PlayStation 4, Xbox One).

Trials Fusion i Trials Frontier – czyli wyginaj śmiało motor

Tuż przed końcem prezentacji ujawniono dwie odsłony serii Trials, w której rozgrywka polega na kaskaderskich wyczynach na motorze. Jedna z nich, o podtytule Fusion, to „duża” produkcja przeznaczona na PC oraz konsole PlayStation 4, Xbox One i 360. Druga zaś, o nazwie Frontier, to mobilna wersja, okraszona dodatkowo nieco kreskówkową grafiką. Oba tytuły nie przewrócą do góry nogami schematu znanego z poprzednich odsłon cyklu, ale za to w pierwszej z nich wręcz dosłownie wyskoczymy w chmury. Akcja gry zostanie zaprezentowana w nieco bardziej futurystycznym klimacie.

Trials Fusion E3 2013 trailer

Trials Fusion E3 2013 trailer [1:33]

Materiał video do gry Trials Fusion prezentowany podczas targów E3 2013.

Obie produkcje ukażą się na rynku w 2014 roku.

Tom Clancy’s The Division – największa niespodzianka konferencji Ubisoftu

Na zwieńczenie tegorocznej konferencji E3 koncern Ubisoft zatrzymał prawdziwy rarytas – nową markę zatytułowaną Tom Clancy’s The Division. Ma to być sieciowa strzelanina w oryginalnym świecie postapokaliptycznym. Fabuła będzie kręcić się wokół śmiertelnej pandemii, wywołanej skażonymi przez groźny wirus banknotami. Ofiarą tej katastrofy padną mieszkańcy Nowego Jorku, gdzie rozegra się akcja gry. Rozgrywka przeniesie nas w otwarty świat, w którym dołączą inni gracze i jako czteroosobowy zespół będziemy wykonywać różnego typu zadania, bardzo często z wykorzystaniem technologicznych „zabawek”.

Tom Clancy's The Division E3 2013 trailer - Breakdown

Tom Clancy's The Division E3 2013 trailer - Breakdown [3:32]

Materiał video do gry Tom Clancy's The Division prezentowany podczas targów E3 2013.

Prócz renderowanego zwiastuna, zarysowującego fabułę gry, udostępniono kilkuminutowy filmik prezentujący tytuł w akcji. Jak widać na zamieszczonym materiale, walka będzie polegać na chowaniu się za przeszkodami i późniejszym ostrzeliwaniu przeciwników. Użyjemy również zaawansowanych gadżetów. Gra od pierwszego ujrzenia na konferencji urzekła nas fantastyczną oprawą wizualną (to zasługa silnika Snow Drop) i intrygującą wizją świata przedstawionego. Czyżby był to czarny koń tegorocznych targów E3? Momentami rozgrywka przypominała Freedom Fighters, zapomnianą produkcję IO Interactive, tylko na większą skalę. Znacznie większą.

Tom Clancy's The Division E3 2013 - gameplay

Tom Clancy's The Division E3 2013 - gameplay [7:16]

Materiał video do gry Tom Clancy's The Division prezentowany podczas tragów E3 2013.

Gra trafi w bliżej nieokreślonym okresie 2014 roku na konsole nowej generacji – PlayStation 4 i Xbox One. Za produkcję odpowiada studio Massive Entertainment, znane z takich tytułów jak World in Conflct czy seria Ground Control.