Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 czerwca 2013, 13:38

autor: Łukasz "luckie" Szliselman

Beyond Good & Evil 2 na tegorocznym E3?

Być może na rozpoczynających się już dziś targach E3 usłyszymy nowinki na temat Beyond Good & Evil 2. Wskazywałby na to obrazek, który firma Ubisoft umieściła na Facebooku w kontekście przygotowań to imprezy.

„Dobrze, że tu jestem, inaczej ta buda by się rozleciała…” – Pey’j
„Dobrze, że tu jestem, inaczej ta buda by się rozleciała…” – Pey’j

Powyższy obrazek firma Ubisoft umieściła na swoim koncie na Facebooku. Pod nim znalazł się wpis o treści:

Jesteśmy zajęci przygotowaniami do E3. Czas wezwać posiłki. (Punkty dla tych, którzy pamiętają tą kultową postać!)

Czyżby marzenia wszystkich czekających na Beyond Good & Evil 2 miały się ziścić podczas tegorocznech targów E3? Kilka miesięcy temu informowaliśmy, że prace nad grą nadal są kontynuowane, ale twórcy nie mieli do wyjawienia jakichkolwiek konkretów. Możliwe jednak, że już za kilka godzin będziemy świadkami prezentacji długo wyczekiwanego tytułu. Albo to, albo Ubisoft postanowił okrutnie zadrwić sobie z fanów, od lat wyglądających kontynuacji Beyond Good & Evil. Konferencja Ubisoftu rozpocznie się dziś o godzinie 23:55.

Beyond Good & Evil 2 na tegorocznym E3? - ilustracja #2Beyond Good & Evil, znane też jako najbardziej niedoceniona gra w historii, zadebiutowało w 2003 roku. Tytuł zebrał bardzo pochlebne recenzje oraz zyskał sympatię graczy, jednak okazał się komercyjną klapą. Mimo to autor produkcji, Michel Ancel, przyznał w 2005 roku, że chciałby stworzyć jej kontynuację. W 2008 roku prace nad sequelem zostały potwierdzone, czemu towarzyszył klimatyczny teaser. Jednak od tamtego czasu losy produkcji skrywa tajemnica. W międzyczasie, w 2011 roku, „jedynka” doczekała się remake’a HD na konsole Xbox 360 i PlayStation 3 (do Polski trafił on w zeszłym roku).