HoMM 5 Tribes of the East: Kampania 1 - Prolog - A Murder of Crows

Poradniki

Aktualizacja:

Pobierz Poradnik
Spis treści

Kampania 1, Prolog - A Murder of Crows

Quroq sądzi, ze jego powołaniem jest poprowadzić Orków do ostatecznego podboju Ludzi, Elfów, Krasnoludów i Demonów. Plan mało oryginalny, lecz nie warto kłócić się z dwumetrowym stworem z toporem.

W tej misji bohater może zdobyć bardzo wysoki poziom doświadczenia, ponieważ jest to de facto misja treningowa. Inwestuj we wszelkie barbarzyńskie skille, ażeby poznać ich działanie i być z nimi zapoznanym na przyszłość.

Zadania główne:

  1. Zajmij Varon Peak;
  2. Uwolnij wszystkich uwięzionych Orków;
  3. Quroq musi przeżyć.
Swoją wędrówkę zaczynasz w rogu mapy (1) - Kampania 1 - Prolog - A Murder of Crows | Heroes of Might & Magic V Dzikie Hordy - Heroes of Might & Magic V: Dzikie Hordy - poradnik do gry

Swoją wędrówkę zaczynasz w rogu mapy (1). Do Twojej dyspozycji zostaje oddany bohater z garstką oddziałów. Nie posiadasz żadnego zamku, lecz w tym miejscu - w miarę postępu czasu - będziesz mógł rekrutować niewielkie ilości jednostek.

Udaj się ścieżką na północ (2). W tym miejscu zobaczysz sojuszników, przymuszanych do pracy. Pokonaj wrogi oddział i wciel sprzymierzeńców do swojej armii.

Czasami napotkane stwory będą chciały przyłączyć się do Twojej armii. - Kampania 1 - Prolog - A Murder of Crows | Heroes of Might & Magic V Dzikie Hordy - Heroes of Might & Magic V: Dzikie Hordy - poradnik do gry
Czasami napotkane stwory będą chciały przyłączyć się do Twojej armii.

Zajmij się eksploracją pobliskich terenów. Dwukierunkowy portal przejścia w (3a) zabierze Cię prosto do (3b). Warto się pofatygować, ponieważ czeka tam potężny artefakt, dający +4 do siły. Podczas wczesnego etapu gry uważaj jedynie na oddział mantykor, który zagradza drogę na jednym z przejść. Jest ich całkiem sporo i na razie nie będziemy z nimi walczyć.

W końcu dotrzesz do skrzyżowania dróg (4). Tutaj znajdują się dwa obiekty. Po pierwsze portal jednokierunkowy, który przeniesie Cię do miejsca, w którym zaczynałeś grę (dzięki temu będziesz mógł szybciej wracać się, aby rekrutować jednostki) oraz Ołtarz Ofiarny. Odwiedzając to miejsce możesz zwiększyć swój poziom doświadczenia kosztem jednostek. Warto poświęcać jednostki innych typów, ponieważ i tak w armii Orków mają one niskie morale i nie przydają się w walce (jak szkielety czy chłopi).

W zależności od frakcji możesz składać w ofierze jednostki (Orkowie) lub artefakty (Krasnoludy) - Kampania 1 - Prolog - A Murder of Crows | Heroes of Might & Magic V Dzikie Hordy - Heroes of Might & Magic V: Dzikie Hordy - poradnik do gry
W zależności od frakcji możesz składać w ofierze jednostki (Orkowie) lub artefakty (Krasnoludy)

Skieruj się na północ i pokonaj przeciwnika w (5). Dzięki temu zyskasz bardzo potężny oddział goblinów. W tym momencie powinien kończyć się trzeci lub czwarty tydzień gry, więc wróć się na sam początek mapy i dorekrutuj nowe jednostki. Gdy już to dokonasz, przejdź na zachodnią część mapy, korzystając z drogi w centrum.

Zaraz pewnie napotkasz herosa oponenta, lecz ma on bardzo mizerną armię. Możesz skorzystać z dwukierunkowego portalu (6a) aby nieco wzbogacić się w złoto i doświadczenie. Nieopodal czekają dwa silne oddziały (żywiołaki powietrza i mumie), które mogą sprawić Ci nieco problemów. Zanim je pokonasz udaj się na południe (7) aby przyłączyć do armii więcej wojowników.

Pozostało Ci ruszyć drogą na północ. Po drodze wyzwól oddział cyklopów. Jesteś już gotowy do ostatecznej konfrontacji. Rozgrom przeciwnika w jego zamku (8) i tym samym zdobądź uznanie na Ślą... eee, wśród Orków :-).

Uznanie wśród Orków - bezcenne. - Kampania 1 - Prolog - A Murder of Crows | Heroes of Might & Magic V Dzikie Hordy - Heroes of Might & Magic V: Dzikie Hordy - poradnik do gry
Uznanie wśród Orków - bezcenne.

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz
2025-01-15
20:18

Czupakabra2115 Junior

Czy ktoś wie jak rozwiązać problem w misji jeden chan jeden klan, że nie mogę przepłynąć przez wysepki do ostatniego zamku lazurowego ?

Komentarz: Czupakabra2115
2018-07-25
22:10

Agrelm Pretorianin

Agrelm

W ostatniej misji kampanii nieumarłych nie musimy poświęcać Ornelli. Wystarczy, że wykonamy quest dla ducha i wejdziemy w jeden z teleportów prowadzący do więzienia z bohaterem. W ten sposób możemy mieć 6 bohaterów naraz i poświęcić tylko tych nowych.

Komentarz: Agrelm
2018-05-24
21:02

Kryniek94 Junior

😒

taaa.. albo mam jakiegoś buga przez którego nie moge przepłynąćod miejsca 5 do 7a przez te wysepki, albo mam jakoś wyjątkowo ukryty teleport, którego za nic nie mogę znaleźć. :p Nie gram do aż przyjdzie czas oświecenia. https://www.gry-online.pl/im/smiles/smile-5.png

Komentarz: Kryniek94
2012-04-10
09:26

zanonimizowany837109 Junior

kto mi pomorze jestem w kampani3 misja2 plywam po wodach i jestem na wyspie gdzie porozmawialem z graczem zielonym i nie moge plynac dalej poniewaz nie odslania mi dalsza czesc mapy a nie ma innej drogi

Komentarz: zanonimizowany837109
2011-06-20
11:14

zanonimizowany795915 Junior

👍

heroes 5 dzikie hordy to bardzo fajna gra

Komentarz: zanonimizowany795915
2011-01-21
21:21

zanonimizowany561172 Legionista

Dlaczego wersja przeglądarkowa poradnika ma 17 stron, a wersja do pobrania 52?

Komentarz: zanonimizowany561172
2008-08-23
22:37

zanonimizowany525733 Junior

może mi ktoś pomuc jak przejc drugą misje gdyż droga która próbuje dojć do zamku nagle się urywa

Komentarz: zanonimizowany525733
2008-08-23
22:35

zanonimizowany525733 Junior

Nie moge przejć drugiej misji gdyż gdy próbóje dojć po przejściu przez portal droga do zamku który trzeba zdobyć się urywa

Komentarz: zanonimizowany525733
2008-02-21
20:09

peners Legend

peners

Ja nie wiem restartuje misje, zaczynam odnowa, poziom łatwy trudny średni i nic ciagle nie mogę w tej ostatniej misji ostatniej kampanii Wulfstanem podbić tego zamku Inferno no to jest niemożliwe :( Ktoś ma jakiś pomysł ??

Komentarz: peners
2008-02-12
09:23

Mutant z Krainy OZ Legend

Mutant z Krainy OZ
👍

Dobra, poradziłem sobie. Jakby ktoś miał podobny problem, to powinno wystarczyć zrestartowanie misji, za drugim razem armia demonów była mniejsza blisko o połowę, w zasięgu moich możliwości :)
Aczkolwiek i tak krasnoludem najtrudniej było mi zdobyć. Natomiast orkami, gdzie bohater miał prawie 1000 cyklopów... śmiech na sali :)

Komentarz: Mutant z Krainy OZ
2008-02-11
11:02

Mutant z Krainy OZ Legend

Mutant z Krainy OZ

Ktoś wie jak w ostatniej misji ostatniej kampanii wygrać walkę krasnoludem? Tę, która jest od razu po zdobyciu trzech kopalń złota. Przecież tego się nie da wygrać, mam mniej armii, jednostki prawie zawsze uderzają wroga z pechem, przez co nic niemal nie zabijają, wrogi bohater co rusz osłabia mi armie czarami, a surowców na użycie run nie ma. Nawet 1/4 armii nie jestem w stanie zniszczyć demonom.

Komentarz: Mutant z Krainy OZ
2008-02-09
13:32

zanonimizowany327293 Chorąży

czesc! byc moze wiecie ze udzielam sie na forum o M&M8 zawsze rozwiazywalem problemy innych a teraz ja mam problem.gra mi sie instaluje ale gdy pojawia ekran na wpisanie imienia to nie ma ani jednej litery wogole nie mam zadnych zapisow 0 liter
pomocy

Komentarz: zanonimizowany327293
2008-02-07
13:46

zanonimizowany290761 Senator

👍

A widzisz :). Tak to jest, jak jest się ślepym. Fajny poradnik, bo konkretny, dzięki :)

Ps. Na przyszlosc moze stosujcie 6 i 6', tak z dedykacją dla ślepych lunów :]

Komentarz: zanonimizowany290761
2008-02-07
13:44

zanonimizowany40215 Legend

No jak to?

Na mapce są DWIE cyferki "6". Obie oznaczają miejsce, gdzie stoi oddział smoków.

Komentarz: zanonimizowany40215
2008-02-07
13:34

zanonimizowany290761 Senator

😊

Hopkins, gdzie Ty masz w (1) Ponownie dozbrój armię i dokonaj ulepszeń w zamkach. Teraz musisz odzyskać dwie części klucza. Obie są strzeżone przez niewielki oddział smoków (6). bo ja tam mam tylko jedną część i drugiej za nic znaleźć nie mogę :)?

Komentarz: zanonimizowany290761
2007-11-20
08:27

adirage Pretorianin

A jak myślisz ? Z zagranicy...

Komentarz: adirage
2007-11-14
15:17

zanonimizowany338361 Pretorianin

Nawet nie ma tej gry na rynku a ludzie już ją mają... ciekawe skąd?

Komentarz: zanonimizowany338361
2007-11-03
11:23

Cainoor Legend

Cainoor

Średniawyh ten poradnik. Np. w ostatniej misji nie opisano dokladnie praktycznie żadnej z taktyk do walki z demonami, a niejedna walka była bardzo trudna.

Komentarz: Cainoor

Zabrania się kopiowanie jakichkolwiek obrazków, tekstów lub informacji zawartych na tej stronie. Strona nie jest powiązana i/lub wspierana przez twórców ani wydawców. Wszystkie loga i obrazki są objęte prawami autorskimi należącymi do ich twórców.

Copyright © 2000 - 2025 Webedia Polska SA wszelkie prawa zastrzeżone.

GRYOnline.pl:

Facebook GRYOnline.pl Instagram GRYOnline.pl X GRYOnline.pl Discord GRYOnline.pl TikTok GRYOnline.pl Podcast GRYOnline.pl WhatsApp GRYOnline.pl LinkedIn GRYOnline.pl Forum GRYOnline.pl

tvgry.pl:

YouTube tvgry.pl TikTok tvgry.pl Instagram tvgry.pl Discord tvgry.pl Facebook tvgry.pl