filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy

Filmy i seriale

Filmy i seriale 8 sierpnia 2021, 09:30

autor: Karol Laska

Słodkie kłamstewka (Pretty Little Liars). Złe seriale, które zgromadziły miliony fanów

Spis treści

  1. Dlaczego ludzie to oglądają: bo na ekranie znajduje się wiele pięknych kobiet
  2. Ile sezonów przetrwał serial: 7
  3. Gdzie obejrzeć: Blu-ray lub DVD

Z roku na rok pojawia się coraz więcej produkcji o charakterze feministycznym, które naprawdę reprezentują sobą wysoki poziom. Widać to przede wszystkim na przykładzie kina niezależnego ostatnich lat. Słodkie kłamstewka niestety w ten pejzaż się nie wpisują. Są po prostu serialem. I to takim dość niskich lotów.

Historia grupy kobiet przekraczających moralne granice w drodze do celu. Każda z nich na domiar wszystkiego odznacza się silną osobowością. Z tego można było nakręcić naprawdę coś fajnego, wywrotowego, intrygującego. Trudno jednak nie odnieść wrażenia, że twórcy za bardzo dali się porwać swojej szalonej wizji i uczynili z niej show do bólu „telewizyjne” – tak wiele tanich chwytów i startych klisz w jednej produkcji to lekka przesada.

Zostało jeszcze 48% zawartości tej strony, której nie widzisz w tej chwili ...

... pozostała treść tej strony oraz tysiące innych ciekawych materiałów dostępne są w całości dla posiadaczy Abonamentu Premium

Abonament dla Ciebie

Karol Laska

Karol Laska

Swoją żurnalistyczną przygodę rozpoczął na osobistym blogu, którego nazwy już nie warto przytaczać. Następnie interpretował irańskie dramaty i Jokera, pisząc dla świętej pamięci Fali Kina. Dziennikarskie kompetencje uzasadnia ukończeniem filmoznawstwa na UJ, ale pracę dyplomową napisał stricte groznawczą. W GOL-u działa od marca 2020 roku, na początku skrobał na potęgę o kinematografii, następnie wbił do newsroomu, a w pewnym momencie stał się człowiekiem od wszystkiego. Aktualnie redaguje i tworzy treści w dziale publicystyki. Od lat męczy najdziwniejsze „indyki” i ogląda arthouse’owe filmy – ubóstwia surrealizm i postmodernizm. Docenia siłę absurdu. Pewnie dlatego zdecydował się przez 2 lata biegać na B-klasowych boiskach jako sędzia piłkarski (z marnym skutkiem). Przesadnie filozofuje, więc uważajcie na jego teksty.

więcej