Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać Artykuły PREMIUM

Publicystyka

Publicystyka 10 lutego 2017, 16:43

Krytykowane, ale lubiane – część II rankingu nisko ocenionych gier, które chwalą gracze

Pierwszym artykułem ledwie otarliśmy się o ten temat, więc do niego wracamy. Przed Wami kolejne zestawienie gier, o których krytycy nie mają zbyt wysokiego mniemania, a mimo to gracze bardzo dobrze je oceniają.

Spis treści

Sniper Elite: Nazi Zombie Army (Trilogy)

Zombie Army Trilogy w liczbach:

  1. Średnia ocen wg Metacritic: 62–72% (zależnie od platformy)
  2. Średnia ocen wg GameRankings: 62% (PS4)
  3. Pozytywne recenzje na Steamie: 87%
  4. Ocena czytelników GRYOnline.pl: 8,0 (PC)

Tym razem pod lupę zamiast jednej pozycji weźmiemy całą serię, rozpoczętą w 2013 roku przez Sniper Elite: Nazi Zombie Army, a zakończoną (jak na razie) dwie gry później – na Zombie Army Trilogy z 2015 roku. W zasadzie po jednym rzucie oka trudno dziwić się niskim ocenom tych wszystkich pozycji – bo kto to słyszał, żeby z poważnych snajperskich skradanko-strzelanek w realiach II wojny światowej robić bezmyślne „naparzanki” z armią umarlaków w roli głównej?

Cóż, gracze nie mają problemu z tym pomysłem – dla nich serwowanie zombiakom headshotów z karabinów wyborowych (koniecznie z właściwą dla Sniper Elite efektowną kamerą rentgenowską) to świetna zabawa. Ale też konsumenci zazwyczaj oceniają te produkty z takiej perspektywy, z myślą o której przygotowało je studio Rebellion – mowa o trybie kooperacji. Niestety, recenzenci musieli wziąć poprawkę również na możliwość grania w pojedynkę... a w takim wariancie każda odsłona Sniper Elite: Nazi Zombie Army (Trilogy) szybko robi się nuuudnaaa. W tych okolicznościach przepaść między ocenami obu grup już nie wydaje się taka dziwna, prawda?

  1. Sniper Elite: Nazi Zombie Army w encyklopedii gier GRYOnline.pl
  2. Sniper Elite: Nazi Zombie Army 2 w encyklopedii gier GRYOnline.pl
  3. Zombie Army Trilogy w encyklopedii gier GRYOnline.pl

Krzysztof Mysiak

Krzysztof Mysiak

Z GRYOnline.pl związany od 2013 roku, najpierw jako współpracownik, a od 2017 roku – członek redakcji, znany także jako Draug. Obecnie szef Encyklopedii Gier. Zainteresowanie elektroniczną rozrywką rozpalił w nim starszy brat – kolekcjoner gier i gracz. Zdobył wykształcenie bibliotekarza/infobrokera – ale nie poszedł w ślady Deckarda Caina czy Handlarza Cieni. Zanim w 2020 roku przeniósł się z Krakowa do Poznania, zdążył zostać zapamiętany z bywania na tolkienowskich konwentach, posiadania Subaru Imprezy i wywijania mieczem na firmowym parkingu.

więcej

TWOIM ZDANIEM

Którą z wymienionych gier cenisz najbardziej?

Chrome
5,8%
Divinity II: Ego Draconis
6,3%
Seria Nazi Zombie Army
2,6%
Alice: Madness Returns
7,8%
Enemy Front
9,5%
Lionheart: Legacy of the Crusader
3,5%
Shadow Warrior (2013)
8,1%
Mars: War Logs
1,6%
Knights and Merchants
14,1%
Spec Ops: The Line
31,3%
NieR
2,9%
Mortyr
6,6%
Zobacz inne ankiety
Hejt graczy – 13 niezłych gier, które zostały znienawidzone
Hejt graczy – 13 niezłych gier, które zostały znienawidzone

Czasem gracze przyznają grom wyższe oceny niż krytycy – a czasem dzieje się zgoła odwrotnie. Postanowiliśmy przyjrzeć się sytuacjom, gdy tytuł jest dobry, a mimo to gracze nie zostawiają na nim suchej nitki.

Krytykowane, ale lubiane – gry, które gracze cenią, mimo że zebrały sporo krytyki
Krytykowane, ale lubiane – gry, które gracze cenią, mimo że zebrały sporo krytyki

Już po raz trzeci przedstawiamy gry, które krytycy i gracze oceniają zupełnie inaczej – liście takich tytułów nie ma końca. Tym razem badamy, gdzie tkwi kość niezgody m.in. w przypadku Car Mechanic Simulatora, The Settlers III i Age of Empires II HD.

Krytykowane, ale kochane – nisko ocenione gry, które zdobyły serca graczy
Krytykowane, ale kochane – nisko ocenione gry, które zdobyły serca graczy

Znacie to uczucie, gdy Wasza ulubiona gra jest mieszana z błotem przez recenzentów? My też, dlatego zrobiliśmy zestawienie pozycji, które dostały od krytyków niezbyt wysokie oceny, a mimo to dziś cieszą się wielkim uznaniem.