Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 19 stycznia 2012, 11:05

autor: Kono

Zwiastun niezależnego filmu Deus Ex robi wrażenie

W sieci pojawił się 2,5-minutowy zwiastun krótkometrażowego filmu opartego na serii gier Deus Ex. Za produkcję obrazu odpowiada utalentowana grupa Enso Productions.

Ostatnimi czasy pomysłowość i wykonanie niezależnych filmów związanych z grami robi wrażenie. Za przykład może tu posłużyć chociażby twórczość Freddiego Wonga. Jak się okazuje, nie tylko utalentowany azjata ma graczom wiele do zaoferowania. W sieci niespodziewanie pojawił się bowiem obiecujący zwiastun filmu bazującego na serii Deus Ex. I wygląda on bardzo imponująco.

Udostępniony wczoraj 2,5-minutowy film pokazuje zarówno urywki z właściwego krótkometrażowego obrazu, jak i materiały nakręcone za kulisami, w czasie, gdy ekipa kaskaderów ćwiczy oraz pracuje nad kolejnymi scenami. Trzeba przyznać, że grupa Enso Productions zna się na rzeczy i prezentuje wysoki poziom. Warto też zwrócić uwagę na zaawansowany sprzęt znajdujący na planie.

Całkiem możliwe, że film autorstwa Enso Productions będzie czymś więcej niż tylko krótkim i niezobowiązującym projektem wykonanym „przez fanów dla fanów”. Być może jest to część mini serialu internetowego (coś w rodzaju Mortal Kombat: Legacy) lub początek akcji marketingowej zwiastującej coś większego. Sprzedaż Deus Ex: Human Revolution była bardzo dobra, więc pojawienie się kontynuacji jest bardziej niż prawdopodobne.

Enso Productions jest grupą kaskaderów zajmujących się praktycznie wszystkimi elementami charakterystycznymi dla filmów akcji. Ekipa pod dowództwem Waltera Garcii szkoli młodych kaskaderów oraz przygotowuje choreografię do filmowych scen walki. Na oficjalnej stronie Enso Productions możemy obejrzeć kilka starszych krótkich filmików, przy których zdolna grupa maczała palce. Wśród nich jest m.in. The Last Laugh, czyli krótkometrażówka o Batmanie.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Deus Ex: Bunt Ludzkości

Deus Ex: Bunt Ludzkości