Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 stycznia 2012, 11:15

autor: Hed

Symulator Farmy trafi w marcu na konsolę 3DS. 2 mln sprzedanych gier na pecetach

Popularny Symulator Farmy wkrótce będzie dostępny także na konsoli 3DS. Gra w wersji na tę platformę trafi do sklepów w marcu tego roku pod nazwą Farming Simulator 2012 3D. Pecetowa seria sprzedała się w nakładzie niemal dwóch milionów egzemplarzy.

Farming Simulator, znany w Polsce jako Symulator Farmy, zostanie wydany także na konsoli 3DS. Produkcja GIANTS Software pojawi się na tej młodej platformie w marcu tego roku. Seria wydawana do tej pory na pecetach sprzedała się w łącznym nakładzie niemal 2 milionów egzemplarzy (jak podaje serwis MCV). Konwersja zostanie przygotowana przez firmę Astragon i trafi także na polski rynek.

Pecetowy oryginał posiadania nienajgorszą grafikę 3D, której 3DS nie udźwignie. Gra zostanie dostosowana do możliwości tej konsoli, więc fani muszą liczyć się z pewnymi kompromisami (zresztą widać to na poniższym obrazku). Producent zapewnia na swojej niemieckojęzycznej stronie, że większość charakterystycznych funkcji tytułu zostanie zachowana.

Symulator Farmy trafi w marcu na konsolę 3DS. 2 mln sprzedanych gier na pecetach - ilustracja #1

Trzeba przyznać, że sama tematyka Symulatora Farmy będzie pasowała do katalogu konsoli przenośnej Nintendo. W końcu na DS-ie i innych platformach japońskiej firmy możemy znaleźć sporo odsłon chociażby takiej serii jak Harvest Moon, w której także wcielamy się w farmera. W odróżnieniu od tych gier, Farming Simulator będzie stawiał na realistyczną grafikę.

Symulator Farmy to swoisty fenomen także na rynku Polskim. Gra często osiąga wyniki sprzedażowe przekraczające wysokobudżetowe głośne hity i znane serie sportowe. Być może konsolowa wersja produkcji pomoże spopularyzować w naszym kraju niszowego 3DSa? Farming Simulator 2012 3D pojawi się w sklepach 30 marca tego roku i będzie kosztował 129,99 zł.

  1. Oficjalna strona gry (niemieckojęzyczna)