Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 stycznia 2012, 10:10

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Wirusowa kampania reklamowa zwiastunem rychłej zapowiedzi gry Resident Evil 6?

W sieci pojawiła się tajemnicza strona internetowa NoHopeLeft.com. Sporo wskazuje na to, że jest ona związana z serią Resident Evil. Gracze w związku z tym liczą na rychłą zapowiedź szóstej odsłony cyklu.

Być może za kilkanaście godzin otrzymamy nowe informacje związane z serią Resident Evil i całkiem możliwe, że chodzi o zapowiedź jej szóstej odsłony. Wskazuje na to zawartość tajemniczej strony NoHopeLeft.com, która może pełnić funkcję wirusowej kampanii reklamowej firmy Capcom.

Na łamach wspomnianej witryny znajdziemy szereg zdjęć i filmów, na których pojawia się napis No Hope Left (Nie Ma Już Nadziei). Warto zwrócić uwagę przede wszystkim na literę „O” w pierwszym wyrazie. Przypomina ona logo BioHazard, a pod takim tytułem seria Resident Evil jest znana w Japonii.

Z informacji przedstawionych w serwisie Go Daddy wynika, że domena NoHopeLeft.com została zarejestrowana przez Identity Protection Service należący do firmy Webfusion Ltd. Ta sama korporacja była odpowiedzialna za stronę Inserted Evil, która okazała się formą wirusowej kampanii reklamowej gry Resident Evil: Operation Raccoon City. Trudno uznawać to za przypadek.

Wirusowa kampania reklamowa zwiastunem rychłej zapowiedzi gry Resident Evil 6? - ilustracja #1

Jedno ze zdjęć na łamach NoHopeLeft.com przedstawia billboard z napisem No Hope Left. Pod nim znajduje się logo firmy Primesight, z którą skontaktował się serwis The Sixth Axis. W odpowiedzi pojawiła się informacja, że firmą odpowiedzialną za tę reklamę jest Capcom – producent i wydawca serii Resident Evil.

Z kolei poniższy film przedstawia znajdującą się w niebezpieczeństwie kobietę, która prosi o pomoc i mówi o zagrożeniu znajdującym się „na zewnątrz”. Jeśli dodamy do tego kolejny materiał przedstawiający datę 19 stycznia 2012 roku i godzinę 23:00 polskiego czasu, to prawdopodobnie jeszcze dzisiaj przed północą dowiemy się, co tak naprawdę kryje się za witryną NoHopeLeft.com.

Mamy nadzieję, że nie jest to tylko domniemany zestaw Resident Evil HD Remaster Twin Pack, o którym pisze serwis Andriasang, powołując się na jednego z anonimowych sprzedawców. Pakiet zawierałby gry Resident Evil 5: Gold Edition oraz niedawno odświeżone odsłony Resident Evil Code: Veronica oraz Resident Evil 4. Całość miałaby zostać wydana w wersji pudełkowej 15 marca w Japonii.

Zdecydowanie bardziej optymistycznym dla fanów scenariuszem byłaby oficjalna zapowiedź gry Resident Evil 6. Na jej temat narosło sporo plotek, które nigdy nie zostały potwierdzone. Ostatnio mówiło się, że produkcja zostanie zaprezentowana na zeszłorocznych targach Tokyo Game Show. Do sieci wyciekł nawet tajemniczy zwiastun rzekomo przedstawiający omawiany tytuł, ale ostatecznie okazał się on nieprawdziwy. Mamy nadzieję, że więcej prawdy zawierają dzisiejsze doniesienia.