Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 grudnia 2023, 00:14

autor: Piotr Doroń

Zwiastun GTA 6 już dostępny! Wyciek wymusił szybszą premierę [Aktualizacja: znamy platformy]

Firma Rockstar Games została zmuszona opublikować trailer GTA 6 szybciej, niż planowała! Doprowadził do tego wyciek filmu do Internetu. Poznaliśmy rok premiery i platformy sprzętowe, na jakich ukaże się gra.

Źródło fot. Rockstar Games
i

Aktualizacja

W oficjalnej notce prasowej koncern Take-Two poinformował, że GTA VI zmierza aktualnie wyłącznie na PlayStation 5 i Xbox Series X/S. W komunikacie nie wspomniano o wersji PC.

Grand Theft Auto VI stanowi kontynuację naszych starań, aby przesunąć granice tego, co osiągalne w wysoce wciągających, opartych na fabule doświadczeniach z otwartym światem” – powiedział Sam Houser, założyciel Rockstar Games. „Cieszymy się, że możemy podzielić się tą nową wizją z graczami na całym świecie".

Znajdziemy tam również zdanie o samej grze:

Grand Theft Auto VI przenosi akcję do stanu Leonida, na ulice skąpanego w neonach Vice City i nie tylko, w największej i najbardziej immersyjnej odsłonie serii GTA.

Oryginalna wiadomość

Nieoczekiwany, nieodpowiedzialny wyciek zwiastuna GTA 6 wymusił na studiu Rockstar Games jego szybszą publikację. Święto, które było zaplanowano na wtorek 5 grudnia na godzinę 15:00 zostało brutalnie zniweczone (nietrudno wyczuć wielki żal w poście Rockstara na X), ale główne danie, którym jest możliwość zapoznania się z pierwszym historycznym materiałem z GTA 6, czeka na Was poniżej. Możecie „wziąć je na ząb” w tym miejscu:

Zwiastun, w trakcie którego przygrywa utwór Love Is A Long Road w wykonaniu Toma Petty’ego, potwierdza przynajmniej część plotek i doniesień bazujących na wcześniejszych przeciekach:

  1. otrzymamy dwójkę bohaterów, w tym pierwszą w historii serii główną postać żeńską, Lucię, i najpewniej Jasona (imię nie zostało potwierdzone w trailerze);
  2. akcja rozegra się w Vice City w czasach współczesnych (wskazuje na to choćby kilka socialowych wrzutek, niczym z odpowiednika X lub TikToka);
  3. możemy liczyć na rozmaite gangi, zapewne możliwość brania udziału w napadach, totalnie zróżnicowane środowisko (bagna z aligatorami!), a także masę rozmaitych pojazdów (wozy sportowe, buggy/monster trucki, low-ridery i inne).

Kluczowa informacja zostałą zostawiona na koniec – gra zostanie wydana w 2025 roku. Niestety, na tę chwilę nie znamy platform, na jakich ukaże się gra. Z pewnością będą to jednak: PC, PlayStation 5 i Xbox Series X/S. Czy GTA 6 ukaże się jednocześnie na każdej z nich? Dowiemy się w przyszłości. Na ujawnienie ceny również przyjdzie czas.

Zwiastun GTA 6 już dostępny! Wyciek wymusił szybszą premierę [Aktualizacja: znamy platformy] - ilustracja #1

Oficjalna grafika prezentująca parę głównych bohaterów GTA 6.Rockstar Games

Film cieszy się niezwykła popularnością – licząc od momentu startu odliczania do transmisji, czyli od poniedziałku godziny od 15:00, zdobył już 2,8 mln „łapek w górę” (więcej niż zdobył ich zwiastun GTA 5 od momentu swojej premiery) oraz ponad 25 tys. komentarzy. Liczba wyświetleń jest niewielka (ledwie ponad 100 tys.), ale zapewne wynika to z ich opóźnionego zliczania. Statystyki nieustannie rosną.

Wyciek, który miał miejsce na pół godziny przed oficjalną, przyspieszoną publikacją zwiastuna, na tyle zaskoczył Rockstar Games, że studio ciągle nie zaktualizowało nawet swojej oficjalnej strony o informację o premierze filmu. Niestety, ale to wyjątkowo smutny dowód na to, jak bardzo nie po myśli Rockstara potoczyła się sytuacja. Pozostaje mieć nadzieję, że to ostatni taki przypadek w historii GTA 6 i kolejne wieści oraz materiały będą trafiać do sieci wówczas, kiedy będzie tego chciał producent.

W poniedziałek 4 grudnia o godzinie 15:00 opublikowaliśmy potężne, liczące 31 tysięcy znaków podsumowanie najważniejszych nieoficjalnych doniesień o GTA 6 autorstwa Huberta Śledziewskiego. Część z pogłosek została potwierdzona wraz z publikacją zwiastuna, więc zapewne i w wielu pozostałych tkwi ziarno prawdy. Miłej lektury.

Piotr Doroń

Piotr Doroń

Z wykształcenia dziennikarz i politolog. W GRYOnline.pl od 2004 roku. Zaczynał od zapowiedzi i recenzji, by po roku dołączyć do Newsroomu i już tam pozostać. Obecnie szef tego działu, gdzie zarządza zespołem złożonym zarówno ze specjalistów w swoim fachu, jak i ambitnych żółtodziobów, chętnych do nauki oraz pracy na najwyższych obrotach. Były redaktor niezapomnianego emu@dreams, gdzie zagnała go fascynacja emulacją i konsolami, a także recenzent magazynu GB More. Miłośnik informacji, gier (długo by wymieniać ulubione gatunki), Internetu, dobrej książki sci-fi i fantasy, nie pogardzi również dopieszczonym serialem lub filmem. Mąż, ojciec trójki dzieci, esteta, zwolennik umiaru w życiu prywatnym.

więcej

TWOIM ZDANIEM

Kupisz GTA 6 na konsole czy poczekasz na wersję PC?

Kupuję na PlayStation 5.
30,5%
Kupuję na Xbox Series X/S.
11,8%
Czekam na wersję PC.
57,7%
Zobacz inne ankiety