Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 grudnia 2023, 16:23

Tu obejrzymy zwiastun GTA 6, trwa odliczanie

Premiera zwiastuna Grand Theft Auto 6 jest blisko. Firma Rockstar Games rozpoczęła odliczanie do publikacji pierwszego oficjalnego materiału z gry.

Źródło fot. Rockstar Games.
i

Zapowiedź pierwszego materiału z nowego Grand Theft Auto zdążyła obiec Internet wzdłuż i wszerz. Niemniej lepiej zawczasu nastawić się, że zwiastun GTA 6 nie będzie przesadnie długi.

Dla przypomnienia: pierwszy oficjalny filmik z „szóstki” zostanie udostępniony jutro o godzinie 15:00 czasu polskiego. Zresztą Rockstar zadbał, by gracze przypadkiem nie przegapili wydarzenia. W serwisie YouTube rozpoczęło się już odliczanie do premiery trailera Grand Theft Auto VI. Pozwala to także użytkownikom strony na ustawienie przypomnienia, co dodatkowo utrudni zapomnienie o filmiku.

Przy okazji pozwoliło nam to poznać długość materiału. W teorii w przypadku jedynie zapowiedzianych filmów informacja ta pozostaje ukryta przez serwis YouTube. Jednakże nadal jest ona widoczna w metadanych strony. Stąd wiemy, że pierwszy zwiastun GTA 6 potrwa 91 sekund, czyli nieco ponad półtorej minuty (via Gematsu / X).

Na pozór to niewiele, ale wciąż więcej niż w przypadku tzw. teaser trailerów, a więc powinniśmy zobaczyć względnie spory kawałek gry. Fani odnotowali także, że będzie to jakoby najdłuższy pierwszy zwiastun wysokobudżetowej gry Rockstara w historii (via GTA VI Community / X). Inna sprawa, że „rekord” GTA V pobije tylko o około pięciu sekund.

Poza tym bądźmy szczerzy: po wielu latach plotek, „przecieków” i nierzadko wydumanych teorii (głównie tych ostatnich) fani z entuzjazmem i ulgą powitaliby nawet znacznie krótszy oficjalny materiał z od dawna wyglądanego przez nich Grand Theft Auto VI zamiast kolejnego niepewnego przecieku.

Jakub Błażewicz

Jakub Błażewicz

Ukończył polonistyczne studia magisterskie na Uniwersytecie Warszawskim pracą poświęconą tej właśnie tematyce. Przygodę z GRYOnline.pl rozpoczął w 2015 roku, pisząc w Newsroomie growym, a następnie również filmowym i technologicznym (nie zabrakło też udziału w Encyklopedii Gier). Grami wideo (i nie tylko wideo) zainteresowany od lat. Zaczynał od platformówek i do dziś pozostaje ich wielkim fanem (w tym metroidvanii), ale wykazuje też zainteresowanie karciankami (także papierowymi), bijatykami, soulslike’ami i w zasadzie wszystkim, co dotyczy gier jako takich. Potrafi zachwycać się pikselowymi postaciami z gier pamiętających czasy Game Boya łupanego (jeśli nie starszymi).

więcej