Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 maja 2012, 13:26

autor: Olek

Żołnierz GROM-u na okładce polskiej edycji gry Medal of Honor: Warfighter

Firma Electronic Arts Polska pochwaliła się, że okładkę polskiej edycji gry Medal of Honor: Warfighter zdobić będzie wizerunek żołnierza GROM-u. Co więcej, członkowie tej elitarnej jednostki wojskowej czuwają też nad tym, by została ona starannie odwzorowana w dziele studia Danger Close.

Żołnierz GROM-u na okładce polskiej edycji gry Medal of Honor: Warfighter - ilustracja #1

O prestiżowym polskim akcencie w trybie multiplayer gry Medal of Honor: Warfighter wiemy od dawna. Obecność GROM-u wśród elitarnych oddziałów wojskowych, jakie pojawią się w najnowszej produkcji studia Danger Close, nie jest też dziełem przypadku. Deweloperzy są pełni uznania i szacunku dla polskich żołnierzy, a dowodem na to ma być staranność, z jaką jednostka ta zostanie odwzorowana w grze.

Jak zdradza Tomasz Tinc z firmy Electronic Arts Polska, zatrudnienie członków GROM-u w charakterze konsultantów było jedną z pierwszych decyzji podjętych przez twórców Medal of Honor: Warfighter. Ekipa studia Danger Close wzięła pod uwagę szacunek i prestiż, jakim polscy komandosi cieszą się wśród wojskowych ekspertów.

Konsultanci mają pomóc możliwie wiernie odwzorować szczegóły ubioru, uzbrojenia i wyposażenia żołnierzy GROM-u, taktyki poruszania się na polu walki, a nawet żargonu oraz stosowanego nazewnictwa. Firma EA Polska poinformowała też, że gra doczeka się nie tylko pełnej polskiej wersji językowej (z dubbingiem), ale także odrębnej, adresowanej wyłącznie na nasz rynek okładki.

Żołnierz GROM-u na okładce polskiej edycji gry Medal of Honor: Warfighter - ilustracja #2

Przypominamy, że Medal of Honor: Warfighter to najnowsza odsłona cieszącego się sporą popularnością cyklu pierwszoosobowych gier akcji. Zgodnie z wcześniejszymi deklaracjami, do europejskich sklepów gra trafi 25 października w wersjach na komputery PC oraz konsole Xbox 360 i PlayStation 3. Zainteresowanych zakupem zapraszamy do odwiedzenia Sklepu GRY-OnLine, gdzie można już składać przedpremierowe zamówienia. Zachęcamy również do lektury zapowiedzi i obejrzenia najświeższych materiałów wideo związanych z tą produkcją.

Żołnierz GROM-u na okładce polskiej edycji gry Medal of Honor: Warfighter - ilustracja #3Grupa Reagowania Operacyjno-Manewrowego GROM – polska jednostka wojskowa utworzona w 1990 roku, organizacyjnie wzorowana na 22 pułku SAS (Wielka Brytania) oraz 1 Special Forces Operational Detachment – D. (Stany Zjednoczone). Do jej głównych zadań należą akcje ratownicze i kontrterrorystyczne, akcje bezpośrednie oraz rozpoznanie specjalne. Żołnierze GROM-u brali udział w operacjach przeprowadzanych m.in. na Haiti, Bałkanach, w Afganistanie i Zatoce Perskiej.

  1. Oficjalna strona internetowa Jednostki Wojskowej „GROM”
  2. Oficjalna strona internetowa gry Medal of Honor: Warfighter
  3. Pierwsze spojrzenie na Medal of Honor: Warfighter
  4. Video Medal of Honor: Warfighter (PC) (X360) (PS3) - trailer #3
  5. Video Medal of Honor: Warfighter (PC) (X360) (PS3) - trailer #2
  6. Video Medal of Honor: Warfighter (PC) (X360) (PS3) - trailer #1 (PL)