Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 września 2019, 12:47

autor: Froozyy

Zobacz odtworzony Park Jurajski na silniku CryEngine

Do sieci trafiła darmowa gra - Jurassic Dream - pozwalająca na zwiedzenie wyspy znanej z serii filmów Park Jurajski. Autor zdecydował się na usunięcie dinozaurów ze swojej produkcji, ale obiecuje, że mimo to fani będą mieli tam co robić.

Zobacz Park Jurajski na ekranie swojego komputera. - Zobacz odtworzony Park Jurajski na silniku CryEngine - wiadomość - 2019-09-21
Zobacz Park Jurajski na ekranie swojego komputera.

W sieci ukazała się darmowa gra, Jurassic Dream, przeznaczona w głównej mierze dla fanów filmów z serii Park Jurajski. Produkcja pozwala na zwiedzenie wyspy w alternatywnej rzeczywistości, w której park nie został zniszczony przez dinozaury. Całość została stworzona na silniku CryEngine przez praktycznie jedną osobę o nicku LifelessTapir.

W grze nie pojawiają się żadne dinozaury, jedynie można znaleźć ich pluszowe wersje na sklepowych półkach lub jeszcze niewyklute jajka. Autor twierdzi, że wie, iż brzmi to zniechęcająco, ale zapewnia – na wirtualnej wyspie jest co zwiedzać. Dokładna eksploracja parku zajmuje ponad godzinę i w tym czasie odwiedzimy na przykład zjeżdżalnię wodną, baseny oraz kort tenisowy. Po mapie można poruszać się zarówno pieszo, jak i za pomocą maszyn, takich jak samochód terenowy, łódka, helikopter i czołg.

Twórca umożliwił również przetestowanie kilku broni oraz zmianę pory dnia. Fani mogą także spróbować swoich sił w poszukiwaniu notatek i zabawnych easter eggów zamieszczonych przez autora. Jurassic Dream można pobrać z oficjalnej strony gry, a poniżej prezentujemy filmik ukazujący, co ciekawego znajdziemy na wyspie.