Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość filmy i seriale 30 marca 2020, 11:40

autor: AlexB

Zobacz imponujące walki inspirowane Wiedźminem i Mandalorianem

Grupa profesjonalnych kaskaderów postanowiła nagrać sceny walki inspirowane Wiedźminem oraz Mandalorianem. Efekty ich starań można zobaczyć w serwisie YouTube.

W SKRÓCIE
  1. Grupa amerykańskich kaskaderów przygotowała sceny walki inspirowane Wiedźminem i Mandalorianem.
  2. W sieci można także znaleźć krótkie klipy w ich wykonaniu, nawiązujące do Metal Gear Solid, Assassin's Creed czy Uncharted.

Co jest jednym z elementów, które nierozerwalnie kojarzą się z Wiedźminem? Rzecz jasna efektowne walki. Znajdziemy je w książkach, grach, komiksach i bardziej lub mniej profesjonalnych produkcjach filmowych tym popularnym bohaterem w roli głównej. Jedna z tych ostatnich pojawiła się niedawno w serwisie YouTube na kanale Legend of Micah. Nie posiada ona praktycznie żadnej fabuły, jedynie czystą, trwającą nieco ponad minutę akcję. Całość możecie obejrzeć poniżej.

Co ciekawe, wcześniej na tym samym kanale pojawiła się scena walki inspirowana serialem The Mandalorian. Wklejamy ją poniżej. Ponadto znajdziemy na nim również starcia inspirowane cyklami Metal Gear Solid, Assassin's Creed, God of War czy Uncharted.

Wszystko to na pierwszy rzut oka może wyglądać nieco osobliwie. Z jednej strony mamy dość tanio wyglądające kostiumy oraz praktycznie nieistniejącą scenografię. Z drugiej natomiast możemy zaobserwować starannie dopracowane choreografie walk. Kim są zatem ludzie stojący za stworzeniem tych produkcji? To grupa profesjonalnych amerykańskich kaskaderów, na której czele stoi Ben Aycrigg. Mężczyzna miał okazję pracować przy takich hitach, jak Avengers: Koniec gry, Baby Driver, Stranger Things, Ozark czy Le Mans '66. Natomiast reżyserią klipów zajął się Micah Moore.

Zobacz imponujące walki inspirowane Wiedźminem i Mandalorianem - ilustracja #1
Mimo niskiego budżetu sceny walki opublikowane na kanale Legend of Micah są bardzo efektowne.

W razie gdyby powyższe filmiki rozbudziły Wam apetyty, to przypominamy, że odpowiednio na Netfliksie i Disney+ są już dostępne pierwsze sezony seriali Wiedźmin i Mandalorian. Oba otrzymały zamówienia na kontynuacje. Z tego co wiemy, zdjęcia do kolejnych epizodów produkcji na podstawie prozy Andrzeja Sapkowskiego zdążyły już nawet wystartować. Niestety, z powodu epidemii koronawirusa zostały one przerwane.

  1. The Mandalorian na platformie Disney+
  2. Wiedźmin na platformie Netflix
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.