Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 marca 2016, 19:00

autor: Góral

Znamy ostateczne wymagania sprzętowe Battleborn od studia Gearbox

Studio Gearbox Software ujawniło ostateczne wymagania sprzętowe PC-towej wersji gry Battleborn. Ponadto podzielono się informacjami dotyczącymi zawartości produkcji w dniu jej premiery.

Znamy ostateczne wymagania spzętowe Battleborn od studia Gearbox - ilustracja #1

Battleborn, pierwszoosobowa gra akcji z elementami MOBA, ukaże się na konsolach PlayStation 4, Xbox One oraz komputerach osobistych 3 maja bieżącego roku. Wcześniej, bo w dniach 8 – 18 kwietnia (PS4) i 13 – 18 kwietnia (XOne, PC), odbędą się jeszcze beta testy. W związku ze zbliżającą się wielkimi krokami premierą, studio Gearbox Software postanowiło poinformować graczy, czego mogą oczekiwać w dniu debiutu produkcji na rynku. Najpierw warto jednak zwrócić uwagę na opublikowane ostateczne wymagania sprzętowe, które różnią się od tych wcześniejszych.

Wymagania sprzętowe

Minimalne:

 • Procesor: Intel i5-750 / AMD Phenom IIx4 945;
 • Karta grafiki: z 1 GB pamięci, układ pokroju AMD HD 6870 / NVIDIA GeForce GTX 460 lub lepszy;
 • Pamięć: 6 GB RAM;
 • Twardy dysk: 30 GB wolnego miejsca;
 • System operacyjny: Windows 7 x64-Bit lub nowszy.

Zalecane:

 • Procesor: Intel i5-750 / AMD Phenom IIx4 945;
 • Karta grafiki: z 2 GB pamięci, układ pokroju AMD HD 7850 / NVIDIA GeForce GTX 660 lub lepszy;
 • Pamięć: 6 GB RAM;
 • Twardy dysk: 50 GB wolnego miejsca.

Ponadto poinformowano, że produkcja będzie wspierać popularne kontrolery (pady od PlayStation 4, Xboksa One i inne), a wkrótce po premierze doczeka się także wsparcia dla Steam Controllera. Ujawniono również, że tytuł w dniu premiery nie będzie obsługiwać rozdzielczości 4K.

Informacje o grze

Kampania

W Battleborn czekać ma na nas kampania fabularna, w której będziemy starali się ocalić ostatnią gwiazdę we wszechświecie przed złym Rendainem i mrocznymi siłami Varelsi. Będzie ją można rozegrać samemu lub w ramach co-opa. Ponadto pojawi się opcja Be Right Back, umożliwiająca dołączenie do drużyny (nie można wkroczyć do trwającego meczu) w przypadku wcześniejszego rozłączenia oraz Find Friends, czyli po prostu wyszukiwanie graczy, którzy pomogą nam w przeprawie przez kolejny poziom lub łączenie się ze znajomymi w menu głównym. Wszystko to uzupełni tryb Hardcore (silniejsi przeciwnicy, lepsze łupy itd.).

Warto jeszcze wspomnieć, że w przypadku konsol będzie dostępny split-screen dla dwóch osób z możliwością dołączania do dowolnej drużyny.

Multiplayer

W produkcji znajdziemy trzy tryby:

 • Incursion – należy zniszczyć dwa wrogie Spider Sentry Drones zanim przeciwna drużyna zrobi to z naszymi maszynami;
 • Capture – przejmowanie i utrzymywanie pozycji;
 • Meltdown – miniony zmierzają w kierunku spalarni, a drużyna zgarnia punkty za każdą zniszczoną w ten sposób jednostkę.

Każdy z trybów ma oferować dostęp do dwóch map (kolejne będą dodawane po premierze). Gracze będą dobierani na podstawie swoich umiejętności, a do tego nie zabraknie prywatnych rozgrywek.

Pozostałe

Battleborn w skrócie:
 • Pierwszoosobowa gra akcji z elementami MOBA
 • Za produkcję odpowiada studio Gearbox Software
 • Tytuł ukaże się na konsolach Xbox One, PlayStation 4 i PC-tach
 • Premiera odbędzie się 3 maja bieżącego roku

System progresji opierać ma się na zwykłym zdobywaniu punktów doświadczenia – zarówno w kampanii, jak i w multiplayerze. Poziom doświadczenia postaci będzie jednak zróżnicowany. Stałe mają być rangi Command Rank i Character Rank, a tymczasowa Helix. Działać ma to podobnie jak w grach MOBA – podczas spotkania postać będzie wchodzić na kolejne levele (łącznie 10), zyskując nowe moce (do wyboru jedna z dwóch na każdym poziomie). Po zakończeniu spotkania system zresetuje te postępy (to właśnie wspomniany Helix), ale zapewni wzrost Character Rank, dającej dostęp do nowych umiejętności danej postaci w menu Helix oraz Command Rank. Ostatnia z wymienionych to ogólny poziom gracza, dzięki któremu odblokowujemy nowych herosów, wyposażenie, tytuły itd. Maksymalnym levelem w tym przypadku będzie 100.

Łącznie na starcie znajdziemy 25 postaci (kolejne mają być dodawane za darmo po premierze) podzielonych na trzy klasy – atakujących, obrońców i wsparcie.

I to by było na tyle. Czekamy zatem na start bety, która będzie otwarta dla wszystkich zainteresowanych, no i na premierę pełnej wersji.