Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 marca 2016, 20:33

autor: luckie

Zobacz dwie minuty rozgrywki z Escape from Tarkov w wersji alfa

Studio Battlestate Games opublikowało krótki film z rozgrywką z Escape from Tarkov w wersji alfa. Nagranie nie tylko ukazuje piękną grafikę i realistyczne animacje, ale także pozwala docenić rolę dźwięku w grze.

Materiałów z Escape from Tarkov ostatnio nie brakuje – i bardzo dobrze, bo realistyczna strzelanina sieciowa rosyjskiego studia Battlestate Games zapowiada się naprawdę obiecująco. Niedawno mieliśmy okazję rzucić okiem na system modyfikacji broni, a wcześniej przyjrzeliśmy się modelom w grze oraz realistycznym animacjom. Tym razem twórcy mają dla nas krótki, bo raptem około dwuminutowy film, który prezentuje kilka urywków z rozgrywki z wersji alfa. Zero komentarza, zero udziwnień, tylko surowy gameplay, dzięki któremu można poczuć klimat opuszczonego miasta, przywodzący na myśl starego, dobrego S.T.A.L.K.E.R.-a.

Uwagę zwracają tu co najmniej dwie rzeczy. Po pierwsze, animacje. Film pokazuje, jak broń zachowuje się w akcji – kołysanie przy celowaniu, odrzut po wystrzale czy zacinanie się. Ciekawie też wyglądają trafienia. Kule wroga efektownie odbijają się od metalowych obiektów, wywołując przy tym snopy iskier.

Druga sprawa to dźwięk. Wystrzały karabinów i nawoływanie się walczących najemników, tudzież okrzyki rannych, to nie jedyne odgłosy, jakie dochodzą z głośników. Pociski świszczą przelatując nad uchem lub rykoszetując, odbite od pobliskich elementów otoczenia, a łuski dzwonią o asfalt. W całym tym zamieszaniu słychać też śpiew ptaków czy szum wiatru w koronach drzew, co znakomicie buduje odpowiedni klimat.

Choć w Escape from Tarkov nie uświadczymy mutantów, skojarzenia ze S.T.A.L.K.E.R.-em są jak najbardziej na miejscu. - Zobacz dwie minuty czystej rozgrywki z Escape from Tarkov w wersji alfa - wiadomość - 2016-03-30
Choć w Escape from Tarkov nie uświadczymy mutantów, skojarzenia ze S.T.A.L.K.E.R.-em są jak najbardziej na miejscu.

Escape from Tarkov wciąż nie ma dokładnej daty premiery. Twórcy obiecują jedynie, że gra pojawi się w tym roku na PC. Wcześniej mają się odbyć zamknięte testy alfa i beta – na te drugie można się zapisać w tym miejscu.

  1. Oficjalna strona gry Escape from Tarkov
  2. Escape from Tarkov – oszałamiające graficznie połączenie The Division z Destiny w klimatach S.T.A.L.K.E.R.-a