Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 lutego 2016, 09:45

autor: luckie

Twórcy Escape from Tarkov prezentują superrealistyczne animacje broni [UAKTUALNIENIE: Film po polsku]

W sieci ukazał się pierwszy odcinek dziennika dewelopera gry Escape from Tarkov. Film, który specjalnie dla Was przetłumaczyliśmy na język polski, skupia się na bardzo realistycznym odwzorowaniu broni i wszelkich związanych z nią animacji.

Przed Wami kolejny powód, dla którego warto czekać na rosyjskie Escape from Tarkov. Twórcy tej realistycznej strzelanki wypuścili obszerny film z komentarzem – pierwszy odcinek z serii z dziennika dewelopera, który skupia się na broni. Aby osiągnąć realizm w tej dziedzinie, autorzy podjęli współpracę z konsultantem wojskowym, nagrali autentyczne dźwięki wystrzałów oraz opracowali mnóstwo animacji, wykorzystując do tego technikę motion capture. Film ukazuje również, jak wiele opcji modyfikacji pukawek zaoferuje Escape from Tarkov, przy czym warto nadmienić, że wymiana każdego elementu, podobnie jak wszelkie inne czynności związane z używaniem broni, ma być animowana.

Pod względem różnorodności animacji Escape from Tarkov zostawi większość współczesnych strzelanin w tyle. - Twórcy Escape from Tarkov prezentują superrealistyczne animacje broni - wiadomość - 2016-02-05
Pod względem różnorodności animacji Escape from Tarkov zostawi większość współczesnych strzelanin w tyle.

Równie wiernie odwzorowano pozostałe ruchy postaci (przemieszczanie się, pochylanie, otwieranie drzwi, itd.) na które notabene wpływają również takie czynniki jak zmęczenie, zdrowie i obrażenia. Tak ogromna szczegółowość stała się możliwa dzięki opracowaniu systemu proceduralnego generowania animacji.

Póki co data premiery Escape from Tarkov nie jest znana, poza tym, że gra ma się pojawić w 2016 roku wyłącznie na PC. Informacje na temat przedsprzedaży produkcji możecie znaleźć w tym newsie.

  1. Oficjalna strona gry Escape from Tarkov
  2. Escape from Tarkov – oszałamiające graficznie połączenie The Division z Destiny w klimatach S.T.A.L.K.E.R.-a