Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 maja 2010, 14:58

autor: Sarge

Znamy datę premiery gry Test Drive Unlimited 2

Firma Atari podała oficjalną datę premiery Test Drive Unlimited 2, kontynuacji gry wyścigowej, nad którą pracuje Eden Studios. Na razie poznaliśmy wprawdzie tylko dzień debiutu gry w Stanach Zjednoczonych, ale na tej podstawie możemy wywnioskować też, kiedy spodziewać się jej w Europie.

Firma Atari podała oficjalną datę premiery Test Drive Unlimited 2, kontynuacji gry wyścigowej, nad którą pracuje Eden Studios. Na razie poznaliśmy wprawdzie tylko dzień debiutu gry w Stanach Zjednoczonych, ale na tej podstawie możemy wywnioskować też, kiedy spodziewać się jej w Europie. Amerykanie będą mogli wyruszyć na podbój wyspy Ibizy i O’ahu już 21 września.

Znamy datę premiery gry Test Drive Unlimited 2 - ilustracja #1

W ten oto sposób wydawca potwierdził wcześniejsze plotki, które mówiły właśnie o wrześniowej premierze gry. Póki co nie udzielono oficjalnej informacji na temat debiutu nowego Test Drive’a na Starym Kontynencie. Jeśli jednak wziąć pod uwagę niepisaną tradycję wydawania u nas większości produkcji w pierwszy piątek po amerykańskiej premierze, możemy się spodziewać że gra wyląduje u nas 24 września. Przypuszczenia te zdają się potwierdzać oferty brytyjskich sklepów takich jak Play czy GAME, które właśnie taki termin podają jako ten obowiązujący.

Amerykańscy klienci składając przedpremierowe zamówienia na Test Drive Unlimited 2 w największych sklepach mogą liczyć na specjalne bonusy. Co ciekawe, w każdym z nich oferowane są inne dodatki, z czego najciekawszą ofertę posiada chyba GameStop. Zamawiając tam grę przed jej wydaniem, gracze zza oceanu będą mogli skorzystać z osobnej minigry o nazwie Casino Online. Będzie tu można rozegrać partyjkę w pokera, ruletkę, skorzystać z automatów, a przy okazji odkryć dwa samochody, które następnie wykorzysta się w wyścigach. Dostępna będzie też strefa VIP zarezerwowana tylko dla graczy z czołówki.

Podobne promocje przygotowały również sieci Amazon, Walmart, Best Buy oraz Atari.com – w ich przypadku jednak mowa przede wszystkim o dodatkowych samochodach, ciuchach dla naszego awatara, czy punktach do wykorzystania w samym sklepie. Wśród bonusowych pojazdów znalazły się takie modele jak Nissan 370Z, Audi Q7 V12 TDI Quattro, czy Aston Martin V12 Vantage Carbon Black. Miejmy nadzieję, że chociaż część z powyższych dodatków będzie dostępna także dla Europy.

Znamy datę premiery gry Test Drive Unlimited 2 - ilustracja #2

Wydaniem gry w Polsce zajmie się firma Cenega Poland, jesteśmy zatem ciekawi czy także dla nas szykują się podobne atrakcje z tytułu zamówienia jej przed premierą. Będziemy też z niecierpliwością nasłuchiwać informacji dotyczących debiutu programu w naszym kraju, mając nadzieję że nie dojdzie tu do jakiegoś opóźnienia. Test Drive Unlimited 2 ukaże się na PC, PlayStation 3 oraz Xboksa 360.

Jednocześnie przypominamy, że przed ukazaniem się pełnej wersji pojawi się możliwość sprawdzenia gry w czasie beta testów. Twórcy wolą udostępnić wersję beta (póki co nie wiadomo na jakiej platformie) zamiast wydawać demo. Powód? Trudno z produkcji zawierającej otwarty świat wydzielić fragment, który by odzwierciedlał możliwości końcowego produktu. Dokładny termin rozpoczęcia testów nie jest jeszcze znany.