Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 maja 2010, 16:28

autor: Jiker

Data premiery Need for Speed World

Firma Electronic Arts ujawniła datę premiery wyścigowej gry sieciowej Need for Speed World (PC), którą wybrana grupa osób testuje od dwóch miesięcy w ramach zamkniętej bety. Terminem debiutu ogłoszono 20 dzień lipca.

Firma Electronic Arts ujawniła datę premiery wyścigowej gry sieciowej Need for Speed World (PC), testowanej od dwóch miesięcy w ramach zamkniętej bety. Gra ukaże się 20 lipca.

Data premiery Need for Speed World - ilustracja #1

EA udostępni wówczas na łamach oficjalnego serwisu internetowego darmowego klienta Need for Speed World. Jego pobranie oraz zainstalowanie na dysku twardym otworzy przed graczem dostęp jedynie do mocno ograniczonej edycji gry. Zabawa zakończy się z chwilą osiągnięcia 10 poziomu doświadczenia.

Pełny dostęp do gry Need for Speed World, opracowywanej przez studio EA Black Box,wymagać będzie wykupienia tzw. Starter Packa w cenie 20 dolarów (w Polsce 49 złotych). Wraz z jego aktywacją gracz będzie mógł toczyć rozgrywkę nieprzerwanie (osiągając maksymalny, 50 poziom doświadczenia), korzystać z zestawu startowych power-upów (m.in. dopalacz i tzw. Traffic Magnet), oferty sklepu ze wspomagaczami, brać udział w weekendach Double XP, a także zasiąść za kierownicą ekskluzywnego samochodu.

Data premiery Need for Speed World - ilustracja #2

Dodatkowo, wszystkie osoby, które zdecydują się na zamówienie Starter Packa przedpremierowo za pośrednictwem EA Store, będą mogły rozpocząć rozgrywkę z tygodniowym wyprzedzeniem, czyli 13 lipca. W tym czasie wszystkie zdobywane punkty doświadczenia będą liczone podwójnie, a gracz, który zdecyduje się na taki ruch będzie otrzymywać w przyszłości zaproszenia na beta testy ewentualnych nowych funkcjonalności. Wisienką na torcie będzie oczywiście możliwość wcześniejszego zarezerwowania pseudonimu oraz otrzymanie dożywotniego statusu VIP.

W Need for Speed World gracze otrzymają do dyspozycji teren o powierzchni ponad 250 kilometrów kwadratowych. Na jego obszarze znajdzie się kilka większych lokacji (np. miasta Palmont i Rockport znane z Need for Speed: Carbon oraz Need for Speed: Most Wanted), pomiędzy którymi będzie się podróżować drogami poprowadzonymi przez teren o mniejszym poziomie urbanizacji. Liczba miast będzie zresztą systematycznie rosła. W ramach gry zawartych zostanie wiele trybów zabawy, a w pojedynczych wyścigach będzie mogło wziąć udział do dwunastu graczy. Serwery Need for Speed World będą w stanie obsłużyć do 10 milionów osób.

Poniżej prezentujemy oficjalne wymagania sprzętowe gry:

Wymagania minimalne

 • System operacyjny: Windows XP SP3/ Windows Vista SP2/ Windows 7
 • Procesor: Intel Core2Duo lub Pentium IV 3.0 GHz
 • Pamięć RAM: 1.5 GB
 • Karta grafiki (dla Windows XP): GeForce 6800, Radeon X1300, Intel GMA950 i lepsze
 • Karta grafiki (dla Windows Vista/ 7): GeForce 7600, Radeon HD 2XXX, Intel GMA950 i lepsze
 • Dysk twardy: 2 GB

Wymagania rekomendowane

 1. System operacyjny: Windows XP SP3/ Windows Vista SP2/ Windows 7
 2. Procesor: Intel Core2Duo 2.0 GHz
 3. Pamięć RAM: 2 GB
 4. Karta grafiki: GeForce 7900 z 512 MB RAM i lepsze
 5. Dysk twardy: 2 GB