Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 26 marca 2013, 15:05

autor: Adrian Werner

Zapowiedziano World of Tanks Blitz na iOS i Androida

Studio Wargaming.net zapowiedziało World of Tanks Blitz, czyli opartą na popularnej pecetowej produkcji grę mobilną przeznaczoną na urządzenia z systemami iOS i Android.

World of Tanks odniosło gigantyczny sukces na pecetach i od dłuższego czasu wielu graczy zastanawiało się, czy ta szalenie popularna marka zawita również na urządzenia mobilne. Okazuje się, że nie pomyliły się osoby, które obstawiały, że tak się właśnie stanie. Studio Wargaming.net właśnie zapowiedziało na systemy iOS i Android grę World of Tanks Blitz.

Twórcy opisują swoje dzieło jako projekt „inspirowany pecetowym World of Tanks”. Oznacza to, że nie otrzymamy konwersji z komputerów. Zamiast tego gra będzie w pełni nową produkcją, od podstaw zbudowaną z myślą o urządzeniach mobilnych i sterowaniu za pomocą ekranów dotykowych.

World of Tanks Blitz zaoferuje możliwość rozegrania sieciowych bitew pancernych, podczas których zmierzą się dwie, maksymalni siedmioosobowe, drużyny. Wśród dostępnych czołgów znajdą się maszyny amerykańskie, niemieckie oraz sowieckie.

Niestety, Wargaming.net nie podało planowanej daty premiery. Nie ujawniono również modelu biznesowego, ale prawie na pewno będzie to system darmowy z mikropłatnościami. To rozwiązanie doskonale przysłużyło się studiu na pecetach, a na konsolach takie podejście cieszy się jeszcze wiekszą popularnością.