Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 12 maja 2015, 12:26

autor: Adrian Werner

Najlepsze mobilne strzelanki sieciowe

Przed Wami kolejna odsłona naszego nowego cyklu krótkich artykułów, w których rekomendujemy godne polecenia produkcje mobilne. Tym razem omawiamy najlepsze strzelanki nastawione na tryb multiplayer.

Tematem naszego kolejnego krótkiego przeglądu gier mobilnych uczyniliśmy godne polecenia sieciowe strzelanki. Tradycyjnie postaraliśmy się tak dobrać propozycje, aby oferowały dużą różnorodność wrażeń.

World of Tanks Blitz

Zaczynamy od World of Tanks Blitz, czyli mobilnej odsłony popularnej pecetowej marki. Przed premierą niewiele osób oczekiwało, że będzie to dobra gra. Autorzy stanęli jednak na wysokości zadania. Przede wszystkim nie próbowali przenosić oryginału na smartfony i tablety – zamiast tego opracowali nową produkcję, dopasowaną do słabszych sprzętów i sterowania za pomocą ekranu dotykowego. Rezultat końcowy okazał się wyśmienitą strzelanką, z ładną grafiką, dopracowanym interfejsem i ciekawymi mapami. Do tego twórcy od czasu premiery regularnie rozwijają ten projekt za pomocą darmowych aktualizacji, a gra cieszy się dużą popularnością, więc nigdy nie ma problemów ze znalezieniem chętnych do zabawy.

Modern Combat 5: Blackout

Naszą kolejną propozycją jest Modern Combat 5: Blackout, czyli obecnie chyba najlepszy mobilny FPS nastawiony na rywalizację z innymi graczami. Oczywiście autorzy przygotowali obszerną kampanię fabularną, ale jest ona jedynie przystawką przed głównym daniem w postaci multiplayera. Gra oferuje spory wybór trybów zabawy, uzbrojenia oraz klas, z których każdą możemy w dużym stopniu modyfikować za pomocą systemu rozwijania umiejętności. Mapy zostały dobrze zaprojektowane, a bogate opcje konfiguracji sterowania sprawiają, że każdy dopasuje je do własnych potrzeb. Do tego dochodzą dopracowane opcje społecznościowe, pomagające w organizacji własnej wirtualnej kariery.

W dniu premiery Modern Combat 5: Blackout było produkcją premium, więc multiplayer był w pełni sprawiedliwy. Potem grę przestawiono na system mikropłatności (za wyjątkiem wersji na Windows Phone, która wciąż czeka na tę aktualizację). Nie da się ukryć, że obniżyło to jakość zabawy, ale nie na tyle, aby ją popsuć i produkcja wciąż stanowi najlepszego multiplayerowego FPS-a na rynku mobilnym.

Bug Heroes 2

Ostatnia nasza propozycja to gra, która wzbogaca mechanizmy TPS elementami strategicznymi. W Bug Heroes 2 gracz bierze udział w wojnie robaków, toczonej w ogródkach, na podwórkach, ulicach i we wnętrzach domów. Zrealizowane to zostało w jako strzelanką, w której akcję obserwujemy z kamery umieszczonej za plecami postaci. Do wyboru jest masa robaków i każdy posiada inne uzbrojenie oraz umiejętności. Podczas walki możemy gromadzić przedmioty i surowce, których potem używamy do ulepszania bazy.

Samotna rozgrywka dostarcza sporo frajdy, ale największą zaletą tej produkcji jest wyśmienity tryb multiplayer, czerpiący inspirację z gatunku MOBA – dwie rywalizujące ze sobą dwuosobowe drużyny próbują zniszczyć bazę przeciwnika. Dostępny jest także kooperacyjny tryb survival, w którym dwóch graczy próbuje przetrwać jak najdłużej przeciwko niekończącym się falom wrogów.