Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 28 lutego 2016, 13:13

Zapowiedziano Lost Frontier - westernową turówkę od autorów Battleheart Legacy

Znane z serii Battleheart i Zombieville studio Mika Mobile zapowiedziało grę Lost Frontier, czyli mobilną strategię turową, osadzoną w realiach Dzikiego Zachodu doprawionego elementami fantastycznymi.

Znane z wyśmienitej serii Battleheart studio Mika Mobile ujawniło swój kolejny projekt. Okazała się nim utrzymana w klimacie westernu turowa strategia Lost Frontier.

Akcja gry osadzona będzie w krainie, gdzie realia Dzikiego Zachodu mieszają się okultyzmem. Dzięki temu możliwe ma być zaoferowanie ciekawszych scenariuszy i bardziej różnorodnego uzbrojenia niż gdyby twórcy podeszli do westernowej tematyki w sposób realistyczny. Autorzy szykują obszerną kampanię fabularną, tryb wyzwań mający przetestować umiejętności weteranów oraz samodzielne potyczki przeciwko sztucznej inteligencji lub innym graczom na wspólnym ekranie. Możliwy jest także sieciowy multiplayer, ale jeśli zostanie on wprowadzony, to dopiero w jakiś czas po premierze.

Lost Frontier skoncentruje się na toczeniu turowych bitew, podczas których będziemy mogli dowodzić dwudziestoma typami jednostek. Autorzy nie chcą iść popularnym obecnie szlakiem kontrolowania grupy bohaterów, którzy towarzyszą nam z misji na misję. Zamiast tego nasze oddziały będą mięsem armatnim, a poświęcanie niektórych z nich często okażę się najlepszym możliwym posunięciem. Zamiast chronić żołnierzy, po to aby mieć w szeregach weteranów, nacisk położony zostanie na wygrywanie każdym kosztem, a potem uzupełnianie strat w ludziach.

Twórcy nie chcieli całkowicie porzucić systemu rozwoju, dlatego wprowadzili tzw. Żywe Legendy. Pod tą nazwą kryje się bohater, który będzie alter-ego gracza. W naszej armii znajdzie się tylko jedna taka postać i otrzymamy możliwość ulepszania jej statystyk i umiejętności. Odegra to istotną rolę podczas zabawy, gdyż Żywe Legendy będą w stanie za pomocą zdolności specjalnych wzmacniać pozostałe jednostki.

Lost Frontier zmierza na urządzenia mobilne z systemami iOS i Android. Premiera ma nastąpić w najbliższych miesiącach.