Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePCANDiOS
Okładka Lost Frontier (PC)
OkładkaLost Frontier (PC)

Lost Frontier

Lost Frontier to wywodząca się z platform mobilnych strategia turowa osadzona w stylistyce fantasy westernu. Grę stworzyło i wydało studio Mika Mobile. Poza kampanią fabularną mamy do dyspozycji pojedyncze potyczki i tryb multiplayer.

Strategiczne | turowe | taktyczne | western | 2D

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Lost Frontier Premiera

2cze2016

iOS

9cze2016

AND

19paź2018

PC

Lost Frontier to utrzymana w stylistyce fantasy westernu strategia turowa stworzona przez studio Mika Mobile. W ogólnych założeniach tytuł przypomina gry z serii Advance Wars od Nintendo.

Fabuła

Fabuła przenosi nas na Dziki Zachód, stylistyka westernu miesza się tu jednak z fantasy, dzięki czemu poza kowbojami i konfederatami spotkamy tu również wilkołaki i wampiry. Gracz wciela się w dowódcę grupy najemników ścigających niebezpiecznego i nieuchwytnego desperado.

Mechanika

Lost Frontier jest turową strategią przypominającą gry z serii Advance Wars. Na początku każdej potyczki gracz otrzymuje określoną liczbę jednostek i musi za ich pomocą pokonać armię przeciwnika. Choć większość podwładnych to jedynie mięso armatnie, twórcy nie porzucili całkiem systemu rozwoju postaci i wprowadzili do gry tzw. Żywe Legendy, reprezentujące jednostki specjalne, które awansują w trakcie pokonywania kolejnych misji.

Tytuł oddaje do dyspozycji gracza ponad 20 różnorodnych jednostek, wśród których znajdziemy kowbojów, konfederatów, machiny bojowe (jak chociażby potężne sterowce) czy wreszcie fantastyczne kreatury takie jak zombie i wilkołaki. Gra oferuje 24 misje głównego wątku fabularnego i 20 misji stanowiących dodatkowe wyzwanie dla zaawansowanych graczy.

Tryby gry

Poza kampanią fabularną i trybem wyzwań, gracz może brać udział również w pojedynczych potyczkach, ścierając się zarówno z SI, jak i z innymi graczami na wspólnym ekranie.

Kwestie techniczne

Produkcja debiutowała na platformach mobilnych, charakteryzuje się więc dość prostą, kreskówkową szatą graficzną, przywodzącą na myśl gry na konsole Game Boy Advance czy Nintendo DS.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: wspólny ekran  

Lost Frontier cena w dniu premiery: 35,99 PLN

Wymagania wiekowe Lost Frontier: 12+

Lost Frontier Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i5 1.5 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB GeForce FX 5500 lub lepsza
  • 200 MB HDD
  • Windows 7 SP1
iOS
AND
PC