Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePCiOSAND
Okładka Lost Frontier (PC)

Lost Frontier

Lost Frontier to wywodząca się z platform mobilnych strategia turowa osadzona w stylistyce fantasy westernu. Grę stworzyło i wydało studio Mika Mobile. Poza kampanią fabularną mamy do dyspozycji pojedyncze potyczki i tryb multiplayer.

Strategiczne | turowe | taktyczne | western | 2D

Okładka Lost Frontier (PC)

data premiery gry:

2cze2016

iOS

9cze2016

AND

19paź2018

PC

Lost Frontier to utrzymana w stylistyce fantasy westernu strategia turowa stworzona przez studio Mika Mobile. W ogólnych założeniach tytuł przypomina gry z serii Advance Wars od Nintendo.

Fabuła

Fabuła przenosi nas na Dziki Zachód, stylistyka westernu miesza się tu jednak z fantasy, dzięki czemu poza kowbojami i konfederatami spotkamy tu również wilkołaki i wampiry. Gracz wciela się w dowódcę grupy najemników ścigających niebezpiecznego i nieuchwytnego desperado.

Mechanika

Lost Frontier jest turową strategią przypominającą gry z serii Advance Wars. Na początku każdej potyczki gracz otrzymuje określoną liczbę jednostek i musi za ich pomocą pokonać armię przeciwnika. Choć większość podwładnych to jedynie mięso armatnie, twórcy nie porzucili całkiem systemu rozwoju postaci i wprowadzili do gry tzw. Żywe Legendy, reprezentujące jednostki specjalne, które awansują w trakcie pokonywania kolejnych misji.

Tytuł oddaje do dyspozycji gracza ponad 20 różnorodnych jednostek, wśród których znajdziemy kowbojów, konfederatów, machiny bojowe (jak chociażby potężne sterowce) czy wreszcie fantastyczne kreatury takie jak zombie i wilkołaki. Gra oferuje 24 misje głównego wątku fabularnego i 20 misji stanowiących dodatkowe wyzwanie dla zaawansowanych graczy.

Tryby gry

Poza kampanią fabularną i trybem wyzwań, gracz może brać udział również w pojedynczych potyczkach, ścierając się zarówno z SI, jak i z innymi graczami na wspólnym ekranie.

Kwestie techniczne

Produkcja debiutowała na platformach mobilnych, charakteryzuje się więc dość prostą, kreskówkową szatą graficzną, przywodzącą na myśl gry na konsole Game Boy Advance czy Nintendo DS.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   wspólny ekran    

Cena gry w dniu premiery: 35,99 PLN

Wymagania wiekowe Lost Frontier

12+

Wymagania sprzętowe Lost Frontier

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i5 1.5 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB GeForce FX 5500 lub lepsza
  • 200 MB HDD
  • Windows 7 SP1
Najlepsze mobilne strategie 2016 roku
Najlepsze mobilne strategie 2016 roku

wiadomość26 grudnia 2016

W drugim odcinku naszego cyklu podsumowującego mijający rok omawiamy najlepsze naszym zdaniem mobilne strategie ostatnich dwunastu miesięcy.

Lost Frontier - mobilna perełka na Dzikim Zachodzie
Lost Frontier - mobilna perełka na Dzikim Zachodzie

wiadomość13 czerwca 2016

W kolejnej mobilnej perełce tygodnia przedstawiamy turową strategię Lost Frontier na Androida i iOS, stworzoną przez twórców Battleheart Legacy.

Zapowiedziano Lost Frontier - westernową turówkę od autorów Battleheart Legacy
Zapowiedziano Lost Frontier - westernową turówkę od autorów Battleheart Legacy

wiadomość28 lutego 2016

Znane z serii Battleheart i Zombieville studio Mika Mobile zapowiedziało grę Lost Frontier, czyli mobilną strategię turową, osadzoną w realiach Dzikiego Zachodu doprawionego elementami fantastycznymi.

iOS
AND
PC