Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 13 czerwca 2016, 10:01

autor: Góral

Lost Frontier - mobilna perełka na Dzikim Zachodzie

W kolejnej mobilnej perełce tygodnia przedstawiamy turową strategię Lost Frontier na Androida i iOS, stworzoną przez twórców Battleheart Legacy.

Targi E3 właśnie się rozpoczęły, ale fanów mobilnego grania nie mogliśmy zostawić samych – perełkę zeszłego tygodnia ogłaszamy Lost Frontierzapowiedzianą w lutym bieżącego roku produkcję od studia Mika Mobile, znanego m.in. z Battleheart Legacy. Tytuł trafił na iOS-a na początku bieżącego miesiąca, ale w odróżnieniu od wielu innych gier, na wersję przeznaczoną dla Androida nie musieliśmy długo czekać, gdyż ta ukazała się tydzień później. Czas więc przyjrzeć się rzeczonej aplikacji nieco bliżej.

Zanim przejdziemy do konkretów, najpierw mała ciekawostka – projekt pod pewnymi względami przypomina polską grę Hard West od studia CreativeForge Games. Akcja produkcji, podobnie jak w rzeczonym tytule, została bowiem osadzona na Dziki Zachodzie, gdzie zwykłe życie przeplata się ze zjawiskami paranormalnymi, okultyzmem i innymi magicznymi elementami. Dodatkowo w obu przypadkach mamy do czynienia z turową strategią, więc Lost Frontier można w sumie nazwać takim mobilnym odpowiednikiem Hard West.

Lost Frontier w Google Play

Lost Frontier w App Store

Oczywiście, pomimo kilku podobieństw, tak naprawdę to „trochę” inne gry. Naturalną różnicą jest przede wszystkim oprawa graficzna, która w tytule studia Mika Mobile została utrzymana w popularnym na urządzeniach mobilnych kreskówkowym stylu. Ponadto podczas zabawy kierujemy całą grupką zróżnicowanych jednostek – od zwykłego strzelca, przez kowboja ze strzelbą, aż po armaty i jednostki latające. Celem zabawy jest wygrywanie kolejnych potyczek, w czasie których ginie wielu wojaków z obu stron konfliktu, więc system rozwoju został sprowadzony tylko do tak zwanej Żywej Legendy, czyli bohatera wzmacniającego swoich kolegów.

Rozgrywka w Lost Frontier – co zresztą potwierdzają recenzje niektórych tematycznych serwisów (AppAdvice – 5/5; Apple'N'Apps – 4,5/5; TouchArcade – 4,5/5) – dostarcza mnóstwo frajdy, a dodatkowo jest to stosunkowo niedroga aplikacja, wyceniona na około 14 zł. Wziąwszy pod uwagę fakt, że oprócz kampanii fabularnej, oferuje też Challenge Mode oraz Custom Games, w których można mierzyć się zarówno z SI, jak i innymi graczami, to zakup jest jak najbardziej godny polecenia.