Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 czerwca 2012, 19:45

autor: Aver

Zapowiedziano grę LEGO The Lord of the Rings

Firma Warner Bros. Interactive Entertainment potwierdziła informaje o pracach nad grą LEGO The Lord of the Rings. Za tytuł odpowiada studio Traveller’s Tales Games. Produkcja będzie wzorować się na filmowej trylogii Petera Jacksona.

Dziś oficjalnie potwierdziły się krążące od trzech tygodni po Internecie informacje o pracach nad grą LEGO The Lord of the Rings. Jest to obecnie trzeci tytuł, obok LEGO Batman 2: DC Super Heroes i LEGO City Stories, który powstaje w studio Traveller’s Tales Games.

Gra Władca Pierścieni zrealizowana w konwencji duńskich klocków będzie bardzo ściśle wzorować się na filmach Petera Jacksona. W założeniach twórców, ma ona zachęcić wszystkich członków rodziny do wspólnego podjęcia wyzwania zniszczenia Pierścienia.

Tytuł umożliwi wcielenie się w znane z powieści Tolkiena postaci wchodzące w skład Drużyny Pierścienia. Podczas przemierzania Śródziemia odwiedzimy wiele pamiętnych lokacji, od Bag End, przez Kopalnie Moria i Khazad Dum, aż po Bramy Mordoru i Orodruinę, czyli wspomnianą Górę Przeznaczenia. Spotykamy w nich zbudowanych z klocków LEGO sprzymierzeńców i wrogów (jak chociażby ukazanego w zwiastunie Balroga). Autorzy obiecują dużo humoru i dobrej zabawy, a także spoko zagadek logicznych.

Zapowiedziano grę LEGO The Lord of the Rings - ilustracja #1

Tłumacząc, dlaczego twórcy zdecydowali się właśnie na uniwersum Tolkiena w wersji LEGO, Tom Stone, szef TT Games, powiedział:

Jesteśmy wielkimi fanami Władcy Pierścieni i nie mogliśmy się doczekać, aż wprowadzimy do tej klasycznej opowieści fantasy przyjazny wszystkim i bardzo rodzinny charakter klocków LEGO. Staraliśmy się zawrzeć w grze najbardziej znane i ukochane przez fanów elementy z filmów Petera Jacksona i połączyć je z zabawnym stylem duńskich klocków, które sprawiają, że opowiadana historia i sposób jej przekazania stają się dostępne dla graczy w każdym wieku.

Zapowiedziano grę LEGO The Lord of the Rings - ilustracja #2

LEGO The Lord of the Rings ukaże się jesienią tego roku w wersjach na platformy PC, Xbox 360, PlayStation 3, Wii, Nintendo DS i 3DS oraz PlayStation Vita.