Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 czerwca 2012, 14:30

autor: Aver

Dota 2 w formacie free-to-play oraz z usługą Dota Store

Studio Valve poinformowało, że nadchodząca gra Dota 2 będzie darmowa i ma zawierać usługę Dota Store, czyli oparty na platformie Steam Workshop sklep z przedmiotami.Tym samym Valve podąży drogą wytyczoną przez studio Riot Games i League of Legends.

Studio Valve, twórcy serii Half-Life, Portal oraz pomysłodawcy platformy dystrybucji cyfrowej Steam, poinfromowało, że jego nadchodzący tytuł – Dota 2 – będzie korzystał z formatu free-to-play. Jednocześnie zapowiedziało system mikrotransakcji bazujący na usłudze Dota Store, w którym członkowie społeczności będą mogli sprzedawać stworzone przez siebie przedmioty.

Dota 2 w formacie free-to-play oraz z usługą Dota Store - ilustracja #1

To właśnie Dota Store jest najprawdopodobniej „niespodziewanym” rozwiązaniem o jakim mówił prezes Valve Gabe Newell niecałe dwa miesiące temu. Sklep ma współpracować z platformą moderską Steam Workshop. Już teraz można się na niej zapoznać z niektórymi przedmiotami stworzonymi przez fanów gry. Trudno nie odnieść wrażenia, że mamy do czynienia z rozwiązaniem łudząco przypominającym sklep z League of Legends studia Riot Games.

Twórca oryginalnego moda Defense of the Ancients do gry Warcraft III, do którego nawiązuje Dota 2, a zarazem szef zespołu pracującego nad tytułem – IceFrog, odniósł się do tej wiadomości w następujących słowach:

Otwarcie Dota Store jest jednym z najważniejszych elementów na drodze do wydania gry. Dzięki wsparciu Steam Workshop, większość przedmiotów dostępnych i stworzonych w dniu premiery będzie można sprzedawać innym członkom społeczności. Mamy nadzieję, że format free-to-play umożliwi graczom decydowanie o tym jak dużo pieniędzy chcą zainwestować w grę i jak zamierzają to zrobić.

Jednocześnie twórcy zapowiedzieli, że wszyscy bohaterowie będą dostępni bez ograniczeń. Autorzy zarzekają się, że nie chcą też, aby Dota 2 starała się grą w stylu pay-to-win, gdzie wszystko sprowadza się do kupowania lepszego wyposażenia. W Dota Store znajdą się jedynie przedmioty, których właściwości będą kosmetyczne i nie wpłyną znacząco na przebieg rozgrywki.

Więcej informacji na ten temat można znaleźć na oficjalnej stronie Dota 2. Data premiery gry wciąż pozostaje nieznana. Najprawdopodobniej ukaże się ona w drugiej połowie roku, zwłaszcza że po zakończeniu sporu o prawa do tytułu produkcji pomiędzy jej twórcami i firmą Blizzard, nic nie stoi na przeszkodzie, aby pojawiła się ona jak najszybciej.

Co ciekawe, już pod koniec sierpnia odbędzie się jedna z pierwszych większych imprez związanych z nadchodzącą grą Valve. Do Seattle zjedzie 16 najlepszych drużyn świata, aby wziąć udział w turnieju The International Dota 2 Championship, którego pula nagród sięgnie 1,6 mln dolarów.