Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 września 2011, 13:41

autor: Szymon "Hed" Liebert

Zagraj w Duke Nukem Forever po polsku – premiera fanowskiej polonizacji

Gra Duke Nukem Forever została przetłumaczona przez grupę Iron Squad. Fani przygotowali pełną kinową lokalizację (napisy), która jest już dostępna na ich oficjalnej stronie. To doskonała okazja do tego, żeby wrócić do przygód Księcia, rozpoczętych przez studio 3D Realms i dokończonych w siedzibie Gearbox Software.

Fanowska grupa Iron Squad wypuściła nieoficjalną, kinową polonizację pecetowej wersji gry Duke Nukem Forever, która zadebiutowała w czerwcu tego roku. Łatka wprowadza polskie napisy do produkcji o przygodach jednego z najbardziej znanych bohaterów w historii gier. Co najważniejsze, spolszczenie jest dostępne za darmo na oficjalnej stronie projektu.

Plik z tłumaczeniem można ściągnąć na oficjalnej stronie Iron Squad, na której znajdziemy też dokładne informacje o spolszczeniu oraz kilka obrazków pokazowych. Sama łatka jest dostępna nieodpłatnie i obejmuje wszystkie teksty w grze. Za projekt odpowiadają trzy osoby: Krystian "Len" Machnik, Tomasz "Blattdorf" Błaut oraz Wojtek "voythas" Wodzisławski.

Iron Squad zrzesza tłumaczy amatorów, którzy wspólnie tworzą niekomercyjne lokalizacje gier (zespół pracuje między innymi nad spolszczeniem dodatków do Grand Theft Auto IV). Prace nad polską wersją Duke Nukem Forever ruszyły na początku czerwca. Efekty możecie zobaczyć w powyższym filmie. Jak widać, twórcy poszli na całość i przetłumaczyli pieczołowicie wszelkie niecenzuralne słowa.

Duke Nukem Forever jest prawdopodobnie najdłużej tworzoną grą w historii – pierwszy raz usłyszeliśmy o niej w 1996 roku. Produkcja została dokończona po wielu latach trwania w niebycie przez studio Gearbox Software i wydana pod szyldem 2K Games. Recenzenci nie potraktowali jej zbyt łagodnie, ale wielu graczy zaakceptowało niedzisiejszego i archaicznego Księcia.

  1. Ściągnij polonizację Duke Nukem Forever
  2. Oficjalna strona Iron Squad
  3. Informacje o grze Duke Nukem Forever