Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 listopada 2012, 13:31

autor: sathorn

Zaczęły się zawody Electronic Sports World Cup 2012

Paryż jest obecnie gospodarzem jednej z największych imprez e-sportowych na świecie. Electronic Sports World Cup po raz kolejny odbywa się w stolicy Francji podczas targów Paris Games Week. Najlepsi zawodnicy z całego świata walczą w tej chwili o tytuł mistrzowski i dziesiątki tysięcy dolarów w dziewięciu kategoriach.

W paryskim Porte de Versailles mają obecnie miejsce targi gier wideo - Paris Games Week. Podczas tej imprezy odbywają się równolegle zawody e-sportowe Electronic Sports World Cup, jedna z największych imprez tego typu na świecie. Walka toczy się nie tylko o prestiż, ale także spore pieniądze. Impreza zaczęła się dzisiaj i potrwa do niedzieli, 4 listopada.

W tym roku kierownictwo ESWC postanowiło zmienić charakter swojej imprezy. Do tej pory paryskie zawody były kojarzone głównie z Counter-Strikem. Tegoroczna odsłona skupia się na StarCrafcie II, który otrzymał największą pulę nagród – aż 40 000$. Nie oznacza to, że zaniedbano zupełnie inne dyscypliny.

Sporą zmianą jest zerwanie ze starusieńkim Counter-Strike 1.6 i zastąpienie go nową wersją – Global Offensive. Natomiast gatunek MOBA reprezentuje DOTA 2, której twórcy najwidoczniej przedstawili organizatorom lepsze warunki współpracy niż deweloper konkurencyjnego League of Legends.

Lista gier obecnych na Electronic Sports World Cup 2012:

Jeżeli chcecie oglądać rywalizację w ramach Electronic Sports World Cup 2012, to pełną listę anglojęzycznych streamów znajdziecie na stronie organizatora. Dostępne są także relacje w językach francuskim i niemieckim. Niestety brakuje polskiego komentarza.