Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 czerwca 2014, 10:53

autor: Renox

Wzmianka o Dead Island 2; zarejestrowano domenę Dead Island Universe

Andre Lamb, grafik z Wielkiej Brytanii, zamieścił na swoim profilu w serwisie LinkedIn wzmiankę o tym, że zajmuje się tworzeniem rysunkowych kadrów (tzw. storyboardów) do gry Dead Island 2, zaś firma Koch Media zarejestrowała domenę DeadIslandUniverse.com.

Dead Island Riptide to poprzednia odsłona serii. Czy już wkrótce możemy spodziewać się kolejnej części? - Wzmianka o Dead Island 2 w serwisie LinkedIn. Zarejestrowano domenę Dead Island Universe - wiadomość - 2014-06-09
Dead Island Riptide to poprzednia odsłona serii. Czy już wkrótce możemy spodziewać się kolejnej części?

Pojawiły się nowe wskazówki sugerujące trwające prace nad kolejną odsłoną serii Dead Island. Wygląda zatem na to, że informacje, o których pisaliśmy jeszcze w sierpniu ubiegłego roku, jakoby trzecia część serii cyklu była już w produkcji, okazały się prawdziwe. Andre Lamb, artysta z Wielkiej Brytanii, który od 2011 roku zajmuje się tworzeniem między innymi storyboardów reklamowych do gier (uczestniczył w pracach nad takimi produkcjami jak Aliens: Colonial Marines czy Star Wars: The Old Republic), zamieścił na swoim koncie w serwisie LinkedIn wzmiankę, iż w 2014 roku pracuje nad grafikami dla kampanii reklamowej do Dead Island 2. Wiadomość ta bardzo szybko zniknęła, dlatego też można sądzić, że ktoś tutaj podał pewne informacje zdecydowanie za wcześnie. Oczywiście powyższej wzmianki nie powinniśmy traktować jako oficjalnego potwierdzenia kolejnej odsłony Dead Island, jednak niewątpliwie może to nastawić fanów cyklu na jej zapowiedź; niewykluczone, że nawet jeszcze w tym roku.

Wpisu już niestety nie ma, jednak osoba, która pracowała przy tak wielu produkcjach, zdaje się być dosyć wiarygodnym źródłem (Źródło: AllGamesBeta.com) - Wzmianka o Dead Island 2 w serwisie LinkedIn. Zarejestrowano domenę Dead Island Universe - wiadomość - 2014-06-09
Wpisu już niestety nie ma, jednak osoba, która pracowała przy tak wielu produkcjach, zdaje się być dosyć wiarygodnym źródłem (Źródło: AllGamesBeta.com)

Jednocześnie warto wspomnieć, że wydawca, Koch Media (związany z Deep Silver), kilka tygodni temu zarejestrował domenę DeadIslandUniverse.com. Na razie na stronie znaleźć możemy tylko zdawkowy napis „Hello World!” i nic poza tym. Sama nazwa domeny sugerować mogłaby fakt, że serwis skupi się na gromadzeniu informacji związanych z całą serią Dead Island. Całkiem możliwe, że konieczność zaklepania takiej właśnie domeny wiąże się z wieloma innymi, jeszcze nie zapowiedzianymi odsłonami serii. To co prawda dosyć śmiały wniosek jak na razie, dlatego też pozostaje czekać nam na dalszy rozwój sytuacji.

Seria Dead Island zapoczątkowana została przez polskie studio Techland we wrześniu 2011 roku. Pierwsza odsłona cyklu opowiadała historię grupy ocalałych, którzy musieli przetrwać na tytułowej wyspie opanowanej przez zombie. W ubiegłym roku doczekaliśmy się też drugiej odsłony, Dead Island Riptide, gdzie ponownie zmuszeni byliśmy walczyć o życie, broniąc się przed inwazją żywych trupów. Co prawda obie odsłony cyklu nie ustrzegły się wielu błędów i często występującej na ustach recenzentów krytyki, lecz i tak udało im się odnieść spory sukces. Na końcu warto wspomnieć także o spin-offie serii realizowanym w koncepcji MOBA – grze Dead Island: Epidemic – za który odpowiedzialna jest ekipa z mało znanego studia Stunlock. Gra dostępna jest od niedawna za pośrednictwem usługi Steam Early Access w ramach zamkniętych beta testów.