Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 sierpnia 2013, 11:31

autor: Draug

Trzecia odsłona serii Dead Island już w produkcji?

Dyrektor kreatywny firmy Deep Silver ujawnił informacje, z których wynika, że kolejna część cyklu Dead Island jest już w produkcji. Nowa gra znów zaoferuje otwarty świat z nieliniową rozgrywką i prawdopodobnie zabierze graczy na Hawaje.

Podczas rozmowy, jaką serwis Reddit zorganizował dla graczy z Guidonem Eickmeyerem, dyrektorem kreatywnym w firmie Deep Silver, padły pytania na temat przyszłości wydawanej przez nią serii Dead Island. Z informacji, które ujawniono, wynika, że kolejna odsłona cyklu jest już w produkcji. Model rozgrywki w grze miałby nie ulec większym zmianom, a miejscem akcji tym razem mogłyby być Hawaje. Eickmeyer zapowiedział też, że w nieodległej przyszłości powinniśmy otrzymać wysyp informacji odnośnie przyszłości Dead Island. Być może nastąpi to przy okazji targów Gamescom, które odbędą się w dniach 21-25 sierpnia w Niemczech.

Ostatnią wydaną odsłoną serii jest Dead Island Riptide. - Trzecia odsłona serii Dead Island już w produkcji? - wiadomość - 2013-08-09
Ostatnią wydaną odsłoną serii jest Dead Island Riptide.
Plany Techlandu na kolejne miesiące:
  • Hellraid (listopad 2013) – pierwszoosobowy slasher w klimatach dark fantasy.
  • Dying Light (styczeń 2014) – jeszcze jedna gra z umarlakami i jeszcze jeden FPS, ale tym razem z akcją osadzoną w mieście stylizowanym na Rio de Janeiro, po którym będziemy swobodnie hasać, korzystając z parkourowych sztuczek.
  • Dead Island 3 (?) – mniej więcej to samo, co w poprzednich częściach, czyli tropiki, otwarty świat i nieliniowa fabuła, tym razem być może na Hawajach.

„Nie oczekiwałbym po tej serii, żeby zatrzymała się na takim etapie” – odparł żartobliwie dyrektor kreatywny Deep Silver na pytanie, czy powstanie trzecia część omawianego cyklu. Oznajmił też, że jeśli nowa gra miałaby powstać, pozostanie ona „nieliniowym doświadczeniem”.

”Powiedziałbym, że kluczem do bycia wciągającą w przypadku gry z otwartym światem jest eksploracja” – kontynuuje Eickmeyer. – „Nie chodzi tylko o wielkość, bo nie każdy chce czegoś takiego jak to, co oferuje DayZ. Niektórzy pragną czuć się częścią świata, a nie podążać liniowym korytarzem zdarzeń.”

Względem miejsca akcji nowej gry wydawca powiedział, że żadnej wiążącej decyzji jeszcze nie podjęto, ale osadzenie fabuły na Hawajach „byłoby świetne”.

”Pozostaje mi tylko prosić Was o to, byście poczekali jeszcze chwilę” – kończy temat dyrektor kreatywny. – „Wkrótce ujawnione zostaną naprawdę ciekawe rzeczy, jeśli chodzi o przyszłość Dead Island.”

A czekając na kolejne Dead Island, poganiamy się z zombiakami po ulicach (i dachach) południowoamerykańskiej metropolii w Dying Light. - Trzecia odsłona serii Dead Island już w produkcji? - wiadomość - 2013-08-09
A czekając na kolejne Dead Island, poganiamy się z zombiakami po ulicach (i dachach) południowoamerykańskiej metropolii w Dying Light.

Przypomnijmy, że Dead Island to wydana przed dwoma laty produkcja rodzimego studia Techland, w której wcielamy się w jednego z grupy ocalałych, uwięzionych na tropikalnej wyspie opanowanej przez zombie. Kilka miesięcy temu doczekaliśmy się jej sequela, Dead Island Riptide, który naprawił pewne błędy pierwowzoru, spotykając się ze stosunkowo ciepłym przyjęciem krytyki i zdobywając sporą popularność, zwłaszcza na Zachodzie. O tym, jak dobra jest to pozycja, możecie przekonać się, przypominając sobie naszą recenzję.

Warto również wspomnieć, że firma Deep Silver niedawno zapowiedziała inną produkcję w tym samym uniwersum, Dead Island: Epidemic. Będzie to darmowy tytuł należący do gatunku MOBA, a zatem nastawiony na drużynową rozgrywkę w trybie multiplayer. Z kolei w planach Techlandu jest obecnie inna pierwszoosobowa gra akcji z zombiakami w roli głównej – mowa tu o Dying Light, które trafi na konsole nowej generacji.