Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 listopada 2008, 18:23

autor: Michał "aRusher" Urbanek

Wstępna data premiery i testów wersji beta Blue Mars

Ledwie kilka godzin temu pisaliśmy o Aion: The Tower of Eternity – grze MMO opartej na silniku CryENGINE, znanym przede wszystkim z pierwszej części Far Cry. Autorzy Blue Mars poszli jeszcze dalej w kwestii oprawy wizualnej. Ich grę, o czym pisaliśmy już wcześniej, napędzać będzie druga odsłona CryENGINE.

Ledwie kilka godzin temu pisaliśmy o Aion: The Tower of Eternity – grze MMO opartej na silniku CryENGINE, znanym przede wszystkim z pierwszej części Far Cry. Autorzy Blue Mars poszli jeszcze dalej w kwestii oprawy wizualnej. Ich grę, o czym pisaliśmy już wcześniej, napędzać będzie druga odsłona CryENGINE. Kiedy rzekomo najładniejsze MMO będzie miało swoją premierę? Według serwisu Eurogamer, w kwietniu przyszłego roku.

Wstępna data premiery i testów wersji beta Blue Mars - ilustracja #1

Wiadomość tę przekazał developer, firma Avatar Reality, która, by zwiększyć szanse na sukces Blue Mars, skorzystała przy tworzeniu gry z zaawansowanej technologii Complex Event Processing, odpowiedzialnej za przetwarzanie danych dotyczących lokacji i wydarzeń podczas gry. Dla tych, którzy chcą przetestować to i inne rozwiązania zastosowane w BM jeszcze przed premierą, idealną okazją będzie beta, która rozpocznie się w styczniu 2009.

Wstępna data premiery i testów wersji beta Blue Mars - ilustracja #2

Blue Mars skupia się na tytułowej planecie, ukazanej jako możliwe do zamieszkania środowisko. Ludzie (gracze) kolonizują ją, wznoszą budowle, mieszkania, zakładają rodziny. Bazując na tym opisie otrzymujemy kosmiczny odpowiednik Second Life z najwyższej jakości grafiką. Czy takim się okaże, sprawdzimy już w kwietniu.