Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 grudnia 2015, 19:20

Wsteczna kompatybilność na Xboksie One – 19 kolejnych obsługiwanych gier

Microsoft dodał kolejnych 19 gier z Xboksa 360 do listy tytułów kompatybilnych z konsolą Xbox One. Wśród obsługiwanych produkcji znalazły się Deus Ex: Bunt Ludzkości, Halo: Reach oraz Fable III.

Microsoft cały czas zbiera sugestie od graczy dotyczące kolejnych tytułów z 360-tki, które skorzystają z wstecznej kompatybilności Xboksa One - Wsteczna kompatybilność na Xboksie One – 19 kolejnych obsługiwanych gier - wiadomość - 2015-12-17
Microsoft cały czas zbiera sugestie od graczy dotyczące kolejnych tytułów z 360-tki, które skorzystają z wstecznej kompatybilności Xboksa One

W październiku informowaliśmy o planach wprowadzenia usługi dla posiadaczy Xboksów One, dzięki której nowa konsola Microsoftu jest w stanie odtworzyć wybrane produkcje z Xboksa 360. Uruchomiona została ona 12 listopada. W pierwszej kolejności na liście obsługiwanych gier znalazły się 104 pozycje i wkrótce miały do nich dołączyć kolejne. Zgodnie z tymi zapowiedziami, dziś otrzymaliśmy informacje o 19 następnych tytułach, które skorzystają z wstecznej kompatybilności. Wśród produkcji znajdziemy hity, takie jak Deus Ex: Bunt Ludzkości, Halo: Reach oraz Fable III.

Nowe tytuły obsługujące wsteczną kompatybilność Xboksa One:

 1. 3 on 3 NHL Arcade
 2. Braid
 3. Deus Ex: Bunt Ludzkości
 4. Fable III
 5. Halo Wars
 6. Halo: Reach
 7. Hydro Thunder
 8. Iron Brigade
 9. Kane & Lynch 2
 10. Motocross Madness
 11. MS.PAC-MAN
 12. Peggle
 13. Portal: Still Alive
 14. Small Arms
 15. Soulcalibur II HD
 16. Spelunky
 17. Splosion Man
 18. Ticket to Ride
 19. Zuma's Revenge!

Major Nelson, na oficjalnym blogu Xboksa, pochwalił się, że wsteczna kompatybilność cieszy się dużym powodzeniem wśród posiadaczy Xboksów One. W sumie spędzić mieli oni ponad 9 milionów godzin na zabawie z grami z 360-tki. Najczęściej wybierali Fallouta 3, Gears of War 3, Just Cause 2, Assassin's Creed II oraz DiRT 3 .

Przypomnijmy, że opcja wstecznej kompatybilności obsługuje zarówno fizyczne jak i cyfrowe egzemplarze gier. Jeżeli posiadamy pudełkowe wydanie wystarczy włożyć płytę z produkcją do napędu i poczekać na jej ściągniecie z sieci i zainstalowanie na dysku twardym. W przypadku edycji zakupionej w dystrybucji cyfrowej powinna być ona dostępna w naszej bibliotece gier. Emulowane produkcje nie tylko pozwalają na wykonywanie zrzutów ekranu, ale także na strumieniowanie rozgrywki. Obsługują też tryb multiplayer, więc jeżeli na serwerach znajdą się chętni do zabawy (także ci korzystający z oryginalnej konsoli Xbox 360), to nic nie stoi na przeszkodzie, by dołączyć do zabawy.

 1. Oficjalna strona Xboksa