Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 grudnia 2020, 17:30

autor: Ender

WoW: Shadowlands najszybciej sprzedającą się grą na PC wszech czasów

Blizzard pochwalił się, że World of Warcraft: Shadowlands stał się oficjalnie najszybciej sprzedającą się grą na PC w historii. Dodatek pobił tym samym niepokonanego od ośmiu lat poprzedniego właściciela rekordu, którym było Diablo III.

W biurach Blizzard Entertainment otworzono szampana. Najnowszy dodatek do World of Warcraft, mimo szesnastu lat od premiery podstawki, stał się najszybciej sprzedającą się grą na PC w historii. Deweloperzy ogłosili, że pierwszego dnia od debiutu rozszerzenie kupiło ponad 3,7 miliona graczy z całego świata.

WoW: Shadowlands pokonało tym samym dotychczasowego posiadacza rekordu. Co ciekawe była nim inna przebojowa produkcja studia Blizzard. Mowa tu o Diablo III, które w dniu debiutu, w 2012 roku trafiło do rąk 3,5 miliona osób. To jednak nie koniec dobrych wieści dla amerykańskiego dewelopera, który w ostatnich latach ma coraz gorszą prasę. Shadowlands tchnęło bowiem nowe życie w wiekowego WoW-a, bardziej niż jakiekolwiek rozszerzenie wydane w ostatnich latach.

Producenci pochwalili się, że w ostatnich kilku miesiącach poprzedzających premierę dodatku, azjatyckie oraz zachodnie serwery WoW odnotowały największą liczbę aktywnych subskrybentów w przeciągu dziesięciu lat. Żadne inne rozszerzenie nie zainteresowało też aż tak dużej liczby fanów gry. W okresie tym z WoW-em bawiło się bowiem dwukrotnie więcej osób niż w ubiegłym roku. Na eksploracji wirtualnego świata gracze spędzili też nienotowaną w minionych latach ilość czasu.

Bez wątpienia do tego sukcesu przyczyniła się w dużym stopniu pandemia COVID-19 i przedłużający się lockdown, który zamknął ludzi w czterech ścianach, zachęcając ich tym samym do powrotu do Azeroth. Koronawirus był też jedną z głównych przyczyn rekordowej sprzedaży Shadowlands. Mało prawdopodobne, by wynik ten udało się powtórzyć przy okazji wydania kolejnego dodatku.

  1. Recenzja gry World of Warcraft: Shadowlands - 75% recyklingu Legionu i 25% nowości
  2. World of Warcraft: Battle for Azeroth – poradnik
  3. Blizzard nie składa broni – Graliśmy w World of Warcraft Shadowlands
  4. World of Warcraft – strona oficjalna