Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 grudnia 2020, 15:51

autor: Aquma

Gracz WoW wydał 5 milionów złota i pomaga innym robiąc za NPC

Gracz o ksywie Bearded_Bear96 postanowił wydać 5 milionów złota w WoW, by kupić wierzchowca dającego innym osobom dostęp do domu aukcyjnego i funkcji naprawiania ekwipunku. Za taką ilość złota można nabyć 41 żetonów przedłużających subskrypcję o miesiąc.

W SKRÓCIE:

  1. jeden z graczy WoW kupił wierzchowca wartego 5 mln sztuk złota, by służyć za mobilny dom aukcyjny oraz punkt napraw;
  2. społeczność gry zareagowała na ten czyn entuzjastycznymi podziękowaniami;
  3. w WoW za złoto można kupować także żetony oferujące czas gry – za jeden trzeba obecnie zapłacić trochę ponad 121 tys., co oznacza, że suma wydana na „mounta” jest równowartością trzech lat subskrypcji.

W grach MMORPG czasem jeden niepozorny czyn może zyskać nam przychylność społeczności. Dobrym przykładem tego typu sytuacji jest zachowanie pewnego gracza World of Warcraft, który wydał pięć milionów złota, by kupić rzadkiego wierzchowca – zwanego Mighty Caravan Brutosaur – oferującego dostęp do unikatowych funkcji.

Omawiany „mount” umożliwia korzystanie z domu aukcyjnego oraz naprawianie ekwipunku w niemal dowolnym miejscu. Dzięki temu za każdym razem, gdy Bearded_Bear96 odchodzi od klawiatury, staje się swoistym bohaterem niezależnym, pozwalającym innym osobom na wystawianie przedmiotów na sprzedaż, nadzorowanie transakcji i reperowanie sprzętu bez wracania do miasta.

Jest to o tyle ważne, że w głównym mieście nowego rozszerzenia nie ma domu aukcyjnego, w związku z czym wykonywanie tych pozornie zwyczajnych czynności wymaga dość czasochłonnej podróży pomiędzy lokacjami. Przykład Bearded_Beara96 pokazuje, że dzięki odrobinie życzliwości i współpracy gracze potrafią znaleźć wyjście z kłopotliwych sytuacji.

Warto przy tym odnotować, że pięć milionów to w WoW-ie niebagatelna suma. W domu aukcyjnym w World of Warcraft można zakupić tzw. żetony – mowa o specjalnych przedmiotach, które pozwalają zdobyć dodatkowy czas gry bez opłacania abonamentu. Jak pisze na Reddicie Audball59, jeden taki żeton kosztuje obecnie 121 181 złota i oferuje miesiąc zabawy, czyli dokładnie tyle, ile subskrypcja, za którą trzeba zapłacić 10,99-12,99 euro (cena jest mniejsza, jeśli opłacimy z góry rok abonamentu). Jak łatwo policzyć, suma wydana na Mighy Caravan Brutosaura przekłada się na 41 żetonów tego typu, czyli około 450-530 euro (2-2,4 tys. złotych). Nic dziwnego, że wielu użytkowników postanowiło podziękować życzliwemu graczowi.

Dobra karma wraca, a życzliwość jest zaraźliwa. Inni użytkownicy znajdują sposoby, by odwdzięczyć się Bearded_Bearowi – np. lajkując jego post lub deklarując, że również będą udostępniali swojego unikatowego wierzchowca innym użytkownikom, w czasie, gdy sami nie mogą grać.

Źle się czuję za każdym razem, kiedy wsiadam na wierzchowca, żeby szybko coś kupić lub sprawdzić ceny, a ludzie w pobliżu przychodzą, żeby z niego skorzystać. Zostaję na wierzchowcu i czekam, aż odejdą, zanim zmienię mounta i wyjadę. To nie dzieje się w pobliżu skrzynki pocztowej. Dziękuję moim kolegom graczom. W zamian za waszą uprzejmość, będę teraz czekał przy skrzynce pocztowej, w czasie, gdy będę pracował z domu. Muszę tylko machnąć myszką co 20 minut, ale to nic wielkiego – pisze linkysnow.

  1. World of Warcraft - recenzja gry
  2. Recenzja gry World of Warcraft: Shadowlands - 75% recyklingu Legionu i 25% nowości
  3. World of Warcraft: Battle for Azeroth – poradnik
  4. World of Warcraft – strona oficjalna
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.