Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 października 2021, 16:51

autor: Entelarmer

Gracze WoW zirytowani; Blizzard bez słowa usunął nową broń

Nie tylko obrazy i nazwy znikają z Azeroth. To samo dotyczy broni Duskwatch Arcblade, którą niespodziewanie usunięto z testowanej aktualizacji World of Warcraft.

Nowy patch do World of Warcraft wzbudza sporo emocji, nie tylko za sprawą dodawanych nowości, ale też… usuwanej zawartości w związku z „wartościami” wyznawanymi przez firmę Blizzard. Przynajmniej tak było w większości przykładów. Gracze wciąż bowiem nie rozwikłali tajemnicy broni, która niespodziewanie zniknęła z Azeroth.

Jak donieśli użytkownicy Reddita, Blizzard usunął z testowanej aktualizacji 9.1.5 miecz jednoręczny Duskwatch Arcblade z oferty Aridormi, handlarki z tzw. kampanii Timewalking w dodatku Legion. W największym skrócie chodzi o wydarzenie (czy też poziom trudności) pozwalające wziąć udział w losowych rajdach z dawnych czasów. Nagrodą za ich ukończenie są odznaki, które można wymieniać u specjalnych kupców na cenne nagrody.

Gracze WoW zirytowani; Blizzard bez słowa usunął nową broń - ilustracja #1
Animacje Duskwatch Arcblade były nieco nietrafione (delikatnie rzecz ujmując). Źródło: Wowhead.

Blizzard nie podał powodu nagłego usunięcia miecza z oferty. Jednakże z komentarzy w serwisie Reddit wynika, że powodem były błędy animacji Duskwatch Arcblade. Ostrza wyglądają bowiem bardziej jak tzw. Warglaive – broń zarezerwowana wyłącznie dla Łowców demonów – niż miecz jednoręczny i wykorzystanie tu typowych animacji dla tego typu uzbrojenia dało dość kuriozalne efekty, zwłaszcza gdy postać „chowa” długie podwójne ostrza u pasa.

Co więcej, z jakiegoś powodu Duskwatch Arcblade nie było podatne na transmogryfikację Innymi słowy, nie dało się spersonalizować tej broni.

Nie mamy jednak pewności, że to te błędy są powodem usunięcia Duskwatch Arcblade z publicznego serwera testowego (PTS). Niektórzy żartują, że to kolejny przykład poprawnościowej cenzury WoW-a, po zmienionych lub usuniętych obrazach czy nazwach.

Jakiekolwiek by nie były przyczyny tej decyzji, społeczność ma nadzieję, że broń wkrótce powróci do World of Warcraft. Wielu bowiem wyczekiwało jej z takich czy innych powodów – m.in. dlatego, że to jedyny sposób na wyposażenie w de facto Warglaive (przynajmniej z wyglądu) postaci niebędących Łowcami demonów.

  1. Oficjalna strona gry World of Wacraft
  2. Shadowlands to niezły dodatek do World of Warcraft. Oto nasza recenzja
  3. World of Warcraft – recenzja gry