Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 stycznia 2017, 20:00

autor: moir

World of Warcraft najbardziej dochodową grą w historii – Wieści MMO (30/01/2017)

Dzisiaj piszemy m.in. o najnowszych aktualizacjach Black Desert, Blade & Soul i Star Wars: The Old Republic, a także przyglądamy się dotychczasowym postępom zamkniętych beta-testów Revelation Online.

Witamy w kolejnej odsłonie Wieści MMO – miejsca, z którego dowiecie się o wszystkich nowościach, wydarzeniach oraz ciekawostkach z Waszych ulubionych produkcji MMORPG i nie tylko. Dziś przyglądamy się najnowszym aktualizacjom Black Desert, Blade & Soul, Star Wars: The Old Republic, a także postępowi zamkniętych testów Revelation Online.

World of Warcraft najbardziej dochodową grą w historii (ranking Insider Monkey)

Według zestawienia opublikowanego przez finansowy serwis Insider Monkey, w ciągu ostatnich 13 lat World of Warcraft zarobił dla Blizzard Entertainment już ponad 9,2 miliarda dolarów. Na ową kwotę zebrały się m.in. dochód ze sprzedaży podstawki oraz wszystkich dodatków, a także wszystkie opłaty abonamentowe.

Black Desert

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, w minionym tygodniu Kakao Games, zachodni wydawca Black Desert, udostępnił zawartość dodatku zatytułowanego Margoria. Wprowadza on do świata gry rozległy oceaniczny obszar, wraz z wiążącymi się z nim aktywnościami – budowa okrętu, bitwy morskie, eksploracja dalekich mórz itd. Przy okazji debiutu najnowszej aktualizacji odblokowano możliwość bezpłatnego przetestowania tytułu – nie potrzeba już żadnych guest passów, od teraz każdy może (przez 7 dni) sprawdzić, co tak naprawdę oferuje jedna z najpiękniejszych produkcji MMORPG na rynku.

Na koniec ciekawostka – na oficjalniej stronie zachodniego wydania produkcji pojawiła się informacja o rychłym nadejściu kolejnej klasy postaci – będzie to Dark Knight, wojowniczka posługująca się dwuręcznym mieczem oraz czarną magią.

Blade & Soul

Już 8 lutego do świata Blade & Soul trafi zawartość kolejnej sporej aktualizacji. Wings of the Raven wprowadzi do gry dwie zupełnie nowe instancje (Skybreak Spire oraz Dawn of Khanda Vihar), każda przeznaczona dla 24-osobowych grup. Ponadto w ręce graczy zostanie oddana także dodatkowa generacja oraz ścieżka rozwoju legendarnego wyposażenia. Wisienką na torcie będzie natomiast tryb potyczek klanowych (6 na 6) wraz z sezonowym rankingiem i nagrodami dla najlepszych. Szczegółowe informacje na temat zawartości aktualizacji znajdziecie tu.

Star Wars: The Old Republic

W minionym tygodniu świat Star Wars: The Old Republic rozszerzył się o zawartości aktualizacji 5.1. Na pierwszy plan wysuwa się nowy poziom trudności (Master) dostępny w ramach chapterów oraz pięć dodatkowych instancji przeznaczonych dla mniejszych grup (Trench Runner, Destroyer of Worlds, Divided We Fall, Landing Party i Trial and Error). Ponadto – mniejsze i większe zmiany nie ominęły także kwestii ekwipunku, balansu umiejętności, klas, wybranych misji i wielu innych. Pełen wykaz zmian aktualizacji Defend the Throne dostępny jest tu.

Revelation Online

Choć na oficjalną premierę zachodniej wersji Revelation Online przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać, lokalny wydawca nieustannie podgrzewa atmosferę wokół tego interesującego tytułu. Podczas trwających obecnie zamkniętych beta-testów (ich zakończenie przypada na początek lutego) gracze otrzymali dostęp do kolejnej porcji zawartości oferowanej przez produkcję – tym razem maksymalny poziom możliwy do osiągnięcia to 69, co umożliwia udział w zupełnie nowych instancjach, misjach, wydarzeniach i starciach PvP. Spore zainteresowanie wzbudza system transportu występujący w świecie Revelation Online – gracze, prócz „standardowych” środków, mogą skorzystać także ze specjalnych skrzydeł, które umożliwiają prowadzenie podniebnych walk. To właśnie one są motywem przewodnim opublikowanego niedawno zwiastuna, który znajdziecie poniżej.

Na łamach Wieści staramy się wspominać o wszystkich popularniejszych grach MMO (przynamniej z perspektywy graczy z Polski). Jeśli wydaje ci się, że twoja ulubiona pozycja powinna znaleźć się na naszych łamach, a z jakiegoś powodu tak się jeszcze nie stało – daj nam znać w komentarzach, zobaczymy, co da się zrobić.