Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 lutego 2014, 13:46

autor: Łukasz "luckie" Szliselman

World of Warcraft – błyskawiczny awans na poziom 90 za 60 dolarów (plotki)

W sklepie gry World of Warcraft tymczasowo pojawiła się możliwość zakupu błyskawicznego awansu postaci na poziom 90 za opłatą 60 dolarów. Choć był to najwyraźniej wynik błędu, można wnioskować, że studio Blizzard zamierza w przyszłości handlować tego typu bonusami.

Czy płaci się czasem, czy gotówką, zdobycie 90 levelu a WoW-ie jest kosztowne (źródło: WoW Insider) - World of Warcraft – błyskawiczny awans na poziom 90 za 60 dolarów (plotki) - wiadomość - 2014-02-19
Czy płaci się czasem, czy gotówką, zdobycie 90 levelu a WoW-ie jest kosztowne (źródło: WoW Insider)

Wygląda na to, że studio Blizzard Entertainment umożliwi graczom World of Warcraft błyskawiczny awans postaci na poziom 90 za opłatą 60 dolarów (ok. 182 zł). Takowa opcja pojawiła się w sklepie gry przed ostatnim restartem serwerów – potwierdza to zrzut ekranu opublikowany przez serwis WoW Insider. Prawdopodobnie przedwczesne udostępnienie tej oferty było wynikiem błędu, ponieważ w pierwszej kolejności obiecywano ją dla osób zamawiających dodatek Warlords of Draenor w przedsprzedaży. Piąte rozszerzenie do popularnego MMORPG-a podniesie limit doświadczenia do 100 poziomu, ale nową krainę będzie się dało odwiedzić wyłącznie postaciami na 90 levelu.

Jak wiemy, nabywcy pre-orderów nadchodzącego rozszerzenia do WoW-a będą mogli błyskawicznie awansować wybranego bohatera na poziom 90. Tymczasem okazuje się, że podobna opcja prawdopodobnie będzie dostępna również za opłatą. Jeśli zatem zechcemy odwiedzić Draenorę więcej niż jednym awatarem, trzeba będzie najpierw go wyszkolić tradycyjnymi metodami, lub przyśpieszyć proces w zamian za 60 dolarów. Choć może się to wydawać dość drogim luksusem, to warto pamiętać, że osiągnięcie 90 poziomu również tanie nie jest – kosztuje sporo wysiłku i czasu, a jak wiadomo, czas (zwłaszcza w przypadku wymagającego abonamentu WoW-a) to pieniądz.

World of Warcraft: Warlords of Draenor ma zadebiutować w tym roku, ale póki co Blizzard nie zdradza dokładnej daty premiery. Liczymy, że stanie się to przed 23 listopada – wtedy bowiem WoW obchodzi dziesiąte urodziny. Nie będzie to bynajmniej ostatni dodatek do gry. Pod koniec zeszłego roku Blizzard zdradził, że szósty dodatek jest już w drodze, a kolejne powinny ukazywać się w tempie jednego rocznie.

  1. Warlords of Draenor - nowy dodatek do gry World of WarCraft najobszerniejszym w historii (PC)
  2. Oficjalna strona World of Warcraft: Warlords of Draenor