Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 czerwca 2018, 21:35

autor: Michał "Ender" Kułakowski

World of Tanks: Mercenaries – fabularne rozszerzenie konsolowego World of Tanks

Wraz z końcem czerwca na konsolach zadebiutuje nowe rozszerzenie do popularnej sieciowej gry World of Tanks, zatytułowane Mercenaries. Wprowadzi ono frakcję najemników, posiadającą nowe modele czołgów i drzewko technologiczne, a także oryginalną kampanię fabularną oraz mapy.

Firma Wargaming zapowiedziała premierę nowego dodatku do konsolowej wersji przebojowej sieciowej gry World of Tanks. Rozszerzenie, zatytułowane Mercenaries, będzie jednym z największych w historii tytułu i poza licznymi łatkami oraz poprawkami towarzyszącymi aktualizacji 4.5, wprowadzi zupełnie nową frakcję, mapy i masę innych atrakcji. Premiera World of Tanks: Mercenaries planowana jest na 26 czerwca. Będzie ona miała miejsce równocześnie na konsolach PlayStation 4, Xbox One i Xbox 360.

World of Tanks: Mercenaries wprowadza graczy do alternatywnej wersji znanej nam historii. II wojna światowa doprowadziła do rozpadu mocarstw i chaosu, w którym o władzę, zasoby i wpływy walczą ze sobą przeróżne frakcje oraz grupy interesów. Na ich zlecenie działają armie najemników, składające się w większości z żołnierzy walczących wcześniej po różnych stronach frontu. Teraz próbują oni jednak przeżyć w niesprzyjającym świecie, korzystając ze zdobycznego sprzętu i uzbrojenia.

Wargaming chwali się, że World of Tanks: Mercenaries wprowadzi fundamentalne zmiany do World of Tanks. Największą będzie nowy „naród” najemników, który zaoferuje graczom nowe drzewko technologiczne, a także modele czołgów. Co ważne, pojazdy pancerne najemników są składakami, które zbudowane zostały z elementów i części innych historycznych pojazdów. W dniu premiery dodatku nowa frakcja otrzyma w sumie pięć czołgów, następne mają być stopniowo wprowadzane w kolejnych miesiącach.

Konsolowe World of Tanks dostępne jest na PlayStation 4, Xboksie One i Xboksie 360

Drugą atrakcją rozszerzenia jest kampania PvE, zatytułowana The Heist. Stanowi ona fabularne wprowadzenie do uniwersum Mercenaries. Jej bohaterami jest grupa najemników biorących udział w niezwykle trudnej i wymagającej misji. Zadaniem czołgistów jest pancerny rajd na tajną placówkę badawczą oraz wykradzenie z niej materiałów radioaktywnych, które posłużą ich klientowi do budowy nuklearnego arsenału. Na drodze gracza staną jednak połączone siły Stanów Zjednoczonych i Związku Radzieckiego. The Heist przejdziemy w pojedynkę lub ze znajomym w trybie kooperacji. World of Tanks: Mercenaries wprowadzi też nowe mapy do potyczek wieloosobowych. Będą to alternatywne wersje ulubionych plansz graczy, zniszczonych przez upływ czasu oraz przeciągającą się wojnę.

Akcja dodatku rozgrywa się w alternatywnej wersji historii

Na początku frakcja najemników posiadać będzie kilka oryginalnych modeli czołgów

Według deweloperów, Mercenaries jest przyszłością World of Tanks na konsolach. Zobowiązują się oni również, że od dnia premiery tytułu co tydzień na graczy czekać będą nowe niespodzianki i zwartość.

  1. Oficjalna strona World of Tanks