Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 21 stycznia 2010, 10:00

autor: omadaha

Wkrótce ruszy system wymiany gier w wersjach cyfrowych

Londyński sprzedawca gier – firma Green Man Gaming ogłosiła, że już wkrótce wystartuje platforma, która umożliwi graczom wymianę zakupionych wcześniej gier w wersji cyfrowej (np.: za pośrednictwem platformy Steam, Impulse).

Londyński sprzedawca gier – firma Green Man Gaming, ogłosiła, że już wkrótce wystartuje platforma, która umożliwi graczom wymianę zakupionych wcześniej gier w wersji cyfrowej (np.: za pośrednictwem platformy Steam, Impulse).

Do tej pory po zakupieniu gry nie można było jej wymienić lub odsprzedać. "To jest bardzo kosztowne dla graczy i nie zachęca konsumentów do wypróbowania nowych gatunków lub marek” stwierdził Gian Luzio, jeden z szefów Green Man Gaming.

Wkrótce ruszy system wymiany gier w wersjach cyfrowych - ilustracja #1

Nowa platforma ma zmienić ten stan rzeczy. Serwis ShackNews podaje, że do każdego zakupionego cyfrowo tytułu przypisana będzie wartość pieniężna. W związku z tym gracze, w dowolnym momencie będą mogli wymienić posiadaną produkcję na inny tytuł o podobnej wartości. Należy spodziewać się, że w przypadku chęci pozyskania droższej gry, brakującą kwotę będzie można uzupełnić wykorzystując system płatności. Nie wiadomo jeszcze czy gracze będą mogli dokonywać transakcji tylko między sobą czy też system umożliwi wymianę gry na jeden z tytułów dostępnych w bazie - choć ta druga opcja wydaje się bardziej prawdopodobna.

Green Man Gaming zapewnił jednocześnie, że wydawcy gier otrzymają część zysków za każdym razem kiedy ich tytuł będzie zmieniał właściciela. Atutem systemu jest dodatkowo fakt, iż w przypadku cyfrowej platformy nie istnieje problem zużywania się nośnika. Gry cały czas są nowe i cały czas mogą krążyć pomiędzy graczami.

Serwis Green Man Gaming nadal jest w budowie, ale jego twórcy zapewniają, że usługa wystartuje w pierwszym kwartale obecnego roku fiskalnego i udostępni na początek 400 tytułów. Baza gier ma być stopniowo rozbudowywana, i jeśli wierzyć zapewnieniom firmy to pod koniec roku liczyć będzie 2000 gier.