Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 czerwca 2021, 12:02

autor: hexx0

WitcherCon: spodziewane zapowiedzi od CD Projekt RED i Netflixa

WitcherCon, czyli event poświęcony marce Wiedźmin, odbędzie się w następnym tygodniu. Czy możemy spodziewać się po nim czegoś więcej niż tylko zatrzęsienia wywiadów?

9 i 10 lipca odbędzie się WitcherCon, czyli wydarzenie dedykowane marce Wiedźmin. Event wydaje się dobrą okazją, aby zajrzeć za kulisy produkcji serialu i filmu animowanego Netflixa czy gier CD Projekt RED. Pytanie czy to wszystko, na co możemy liczyć? Strona internetowa WitcherConu obiecuje „wiele niespodzianek i pierwszych spojrzeń”, tylko co to tak naprawdę oznacza?

Już o tym pisaliśmy, ale przypomnijmy – o zapowiedzi nowej gry osadzonej w uniwersum stworzonym przez Andrzeja Sapkowskiego możemy zapomnieć. Podczas eventu pojawi się co prawda szef studia CD Projekt RED, Adam Badowski, ale jedyną prawdopodobną zapowiedzią, jaką ogłosi, będzie next-genowe wydanie Wiedźmina 3, które obiecano nam na drugą połowę bieżącego roku. Pojawi się ono w formie darmowej aktualizacji.

Na więcej mogą liczyć fani serialu Netflixa. Jego drugi sezon powinien zadebiutować na platformie VOD w 4. kwartale 2021 roku, więc WitcherCon wydaje się świetną okazją, aby podać konkretną datę premiery i zaprezentować trailer produkcji pokazujący więcej niż dotychczasowe, trwające kilka sekund teasery.

Wiedźmin to jednak nie jedyny projekt Netflixa w tym uniwersum. Wiemy, że równolegle powstaje także prequel serialu zatytułowany The Witcher: Blood Origin i animacja Zmora Wilka, która ukaże początki Geralta jako zabójcy potworów oraz przybliży historię jego mentora, Vesemira. Na temat tej pierwszej produkcji mamy póki co głównie plotki, więc dobrze byłoby poznać wreszcie jakieś konkrety. Z kolei druga jest tworzona w Studio Mir już od jakiegoś czasu, co może oznaczać, że na WitcherConie zobaczymy jakiś jej fragment, a być może poznamy również datę premiery.

Jedno jest pewne – wszystkim wspomnianym wyżej dziełom zostanie poświęcony czas, dzięki czemu powinniśmy mieć liczne powody do dyskusji. Showrunnerzy produkcji Netflixa – Lauren Schmidt Hissrich i Declan de Barra – a także znani z serialu Wiedźmin aktorzy (Henry Cavill, Freya Allan i Anya Chalotra) mogą zdradzić wiele ciekawostek na temat tradycji, legend, obyczajów i potworów ze świata Geralta. A kto wie, może nawet Adam Badowski – wbrew wszelkim znakom – skrywa jakiegoś asa w rękawie?

Przypomnijmy, że WitcherCon będzie transmitowany za pośrednictwem kanałów CD Projekt RED i Netflixa na platformach YouTube i Twitch o 19:00 w piątek 9 lipca oraz o 3:00 w sobotę 10 lipca.