Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 16 czerwca 2021, 12:30

autor: Patryk Łukasz Kubiak

Showrunnerka Wiedźmina o szczegółach Zmory Wilka

Wiedźmin: Zmora Wilka to jedna z najmocniej wyczekiwanych animacji Netfliksa. Od kilku miesięcy było o niej cicho. Teraz poznaliśmy kilka szczegółów dotyczących wizji projektu oraz ekipy, która będzie odpowiedzialna za wcielanie jej w życie.

Wiedźmin to jeden z najpopularniejszych seriali oryginalnych Netfliksa. Nic więc dziwnego, że streamingowy gigant chce wykorzystać przygody pariasa i zabójcy monstrów, Geralta z Rivii, w możliwie najlepszy i najszerszy sposób. A z racji tego, że od pewnego czasu Netflix skupia dużo sił na tworzeniu nowych animacji, także tych dla dorosłych, przedstawił właśnie kilka tytułów, których produkcja jest najbardziej zaawansowana. Na czele pochodu animowanych postaci stoją zaś wiedźmini i Wiedźmin: Zmora Wilka, czyli obraz o początkach Geralta w Kaer Morhen.

O ogólnym zarysie projektu podczas panelu na Annecy Film Festival wypowiedziała się jego showrunnerka, Lauren Hissrich.

Są rzeczy, które chciałam wiedzieć o tym, czego potrzeba, by zostać wiedźminem, jak Geralt stał się wiedźminem, gdzie zaczęła się jego podróż i kto na jej początku był dla niego ważny.

Jednym z głównych bohaterów filmu ma być Vesemir. Choć postać starego łowcy pojawi się w drugim sezonie serialu, to twórcy animacji chcą zgłębić jego historię i pokazać, jaki wpływ miały działania Vesemira na historię wiedźmińskiego świata. Kluczowe będzie też ukazanie relacji młodego Geralta ze swoim mentorem.

Rodziny są wielopokoleniowe. Rzeczy, których uczę moje dzieci, nauczyłam się od starszego pokolenia. Gdy poznajemy Geralta w Wiedźminie, jest już dorosły, ma 100 lat i od bardzo dawna żyje sam. Nie możesz jednak przestać zastanawiać się, jak nauczył się tego, co umie i ma zamiar przekazywać Ciri.

Animacja ma także wyjaśnić, dlaczego czarodzieje i wiedźmini tak bardzo nie dogadują się ze sobą, a także ukazać wydarzenia, w wyniku których tworzenie nowych zabójców potworów zostało zaniechane.

Prócz Hissrich w projekt zaangażowani będą również Kwang Il Han (The Boondocks, Ostatni władca wiatru) na fotelu reżyserskim oraz scenarzysta Beau DeMayo (odpowiedzialny za trzeci odcinek serialowego Wiedźmina). Wyprodukowaniem filmu zajmuje się koreańskie Studio Mir (DOTA: Dragon’s Blood, Kipo i dziwozwierze). Data premiery Zmory Wilka nie jest jeszcze znana.