Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 grudnia 2013, 13:55

autor: Sarge

Wieści ze świata (Total War: Rome II, Windforge, Neverwinter) 6/12/13

Dziś piszemy m.in. o aktualizacji wprowadzającej nową frakcję do Total War: Rome II, kończącej się zbiórce pieniędzy na produkcję gry Windforge, a także o premierze rozszerzenia Shadowmantle do Neverwinter. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

King Arthur’s Gold

Codzienną akcją promocyjną platformy Steam objęto grę King Arthur's Gold. Dzieło studia TransHuman Design możecie aktualnie nabyć 33% taniej. Obecnie produkcja kosztuje 6,02 euro (ok. 25 zł). Promocja zakończy się jutro o godzinie 19:00.

Neverwinter

Wczoraj miała miejsce premiera rozszerzenia Shadowmantle do darmowej gry Neverwinter. Dodatek wprowadza m.in. nową klasę (Łucznik), olbrzymią budowlę Dread Ring położoną w Lasach Neverwinter, a także nowe przedmioty do zebrania, artefakty i ścieżki mistrzowskie. Rozszerzenie zostało udostępnione całkowicie za darmo.

Total War: Rome II

Baktria to kolejna frakcja, która została wprowadzona w darmowej aktualizacji do gry Total War: Rome II. Znajdziemy w niej jednostki czerpiące z greckiej i wschodniej kultury. Więcej szczegółów na temat nowej frakcji jest dostępnych m.in. pod tym adresem. Patch pobierze się automatycznie za pośrednictwem usługi Steam.

Baktria jest kolejną frakcją dodaną w grze Total War: Rome II - Wieści ze świata (Total War: Rome II, Windforge, Neverwinter) 6/12/13 - wiadomość - 2013-12-06
Baktria jest kolejną frakcją dodaną w grze Total War: Rome II

Final Fantasy VIII

W ofercie serwisu cyfrowej dystrybucji Steam pojawiła się gra Final Fantasy VIII. Jest to reedycja klasycznego RPG-a wydanego pod koniec ubiegłego wieku, która została dostosowana do działania na pecetach z najnowszymi systemami operacyjnymi. Oprócz tego tytuł został wzbogacony o tzw. Magic Booster (możliwość natychmiastowego zwiększenia statystyk postaci) oraz grę Chocobo World, swego czasu występującą w formie oddzielnego produktu.

Firesprite

Serwis IGN informuje, że pracownicy zamkniętego w zeszłym roku zespołu SCE Studio Liverpool (seria WipeOut) obecnie funkcjonują w ramach studia Firesprite. Deweloper jak dotąd współpracował jedynie z ekipą SCE Japan Studio przy tworzeniu aplikacji The Playroom, dedykowanej konsoli PlayStation 4 i kamerze PlayStation Camera. Mamy jednak nadzieję, że wkrótce autorzy serii WipeOut zaskoczą wszystkich zupełnie nowym projektem.

Windforge

7 grudnia o godzinie 5:55 zakończy się zbiórka pieniędzy w serwisie Kickstarter na produkcję gry Windforge. Do tej pory zgromadzono nieco ponad 35 tysięcy dolarów, a twórcy potrzebują 50 tysięcy dolarów. Pozostało więc zaledwie kilkanaście godzin na to, by deweloper zdołał uzyskać prawie 15 tysięcy dolarów i ogłosić akcję sukcesem. Windforge to dwuwymiarowa platformówka z elementami RPG i motywem budowania oraz przekształcania otoczenia. Tytuł jest przygotowywany przez zespół Snowed In Studios.

Microsoft Studios Victoria

Jak dowiedział się serwis Times Colonist, firma Microsoft zamknęła zespół Microsoft Studios Victoria po niecałych dwóch latach funkcjonowania. Amerykański koncern chce skoncentrować się na wspieraniu deweloperów z siedzibą w Vancouver. Jednocześnie Microsoft zapewnia pomoc wszystkim byłym pracownikom Microsoft Studios Victoria, którzy obecnie pozostają bez zatrudnienia.

Bohemia Interactive

Studio Bohemia Interactive zapowiedziało konkurs Make Arma Not War, którego pula nagród wyniesie 500 tysięcy euro. Będą mogli w nim wziąć udział chętni programiści mający smykałkę do tworzenia gier. Rywalizacja odbywa się w czterech kategoriach: najlepsza modyfikacja, tryb dla jednego gracza, tryb multiplayer oraz dodatek. Zapisy do konkursu rozpoczną się w przyszłym roku, a zakończą się 28 października 2014 roku. Ogłoszenie zwycięzców nastąpi dopiero 15 stycznia 2015 roku. Nic nie stoi na przeszkodzie, by chętni już teraz rozpoczęli prace nad swoimi dziełami.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach…

 1. Guilty Gear Xrd –SIGN-
 2. Two Brothers

Galeria filmów

…a także najnowsze filmy z gier:

 1. Clandestine – trailer
 2. Danganronpa: Trigger Happy – trailer
 3. Gran Turismo 6 – europejska reklama telewizyjna
 4. DARK – Cult of the Dead DLC – trailer
 5. The Banner Saga – rozgrywka z komentarzem twórców – walka
 6. Star Wars: The Old Republic – Galactic Starfighter – starfighter customization
 7. Hawken – update 0.9.6.5
 8. Gran Turismo 6 – zwiastun na premierę
 9. WildStar – klasy postaci – trailer
 10. WildStar – dziennik dewelopera #7 - Medic