Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePC
Okładka Windforge (PC)

Windforge PC

Dwuwymiarowa platformówka z otwartą rozgrywką i motywem wydobywania surowców oraz konstruowania własnych pojazdów, czy budynków. W grze eksplorujemy powietrzny świat złożony z wysp w poszukiwaniu minerałów.

Zręcznościowe | steampunk | platformówki | sandbox | 2D | indie | crafting

PC Windows
Okładka Windforge (PC)

Angielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

11marca2014

Windforge to dwuwymiarowa platformówka z elementami RPG i motywem budowania oraz przekształcania otoczenia. Produkcja została przygotowana przez kanadyjskiego producenta Snowed In Studios. Deweloper stworzył parę innych projektów, np. Monster Chase, i pomagał przy takich grach jak Deus Ex: Human Revolution.

W Windforge przenosimy się na planetę Cordeus, która składa się z przestrzeni powietrznej oraz zawieszonych w niej wysp. To egzotyczne miejsce skrywa wiele sekretów i trudnodostępnych, ale bezcennych surowców. Wbrew przeciwnościom, ludzie eksploatują krainę dla korzyści i dostosowują ją do swoich potrzeb. Gracz wciela się w jednego z poszukiwaczy i musi eksplorować otoczenie, walczyć, zbierać materiały i stawiać różne budynki.

Twórcy Windforge inspirowali się takimi tytułami jak Minecraft lub Terraria i postawili na podobne założenia. Rozgrywka jest otwarta, więc walcząc o przetrwanie gracz robi, co chce i podejmuje wyzwania na różne sposoby. Świat Cordeus jest generowany proceduralnie i cechuje się pełną plastycznością. Dzięki temu można kopać jaskinie, wydobywać surowce, stawiać budynki, a nawet konstruować potężne statki powietrzne z zebranych materiałów.

Windforge w wielu aspektach przypomina wspomnianą Terrarię, ale może pochwalić się znacznie ładniejszą, komiksową oprawą wizualną. Studio Snowed In przygotowało przyjemne dla oka tła i postacie w wysokiej rozdzielczości oraz ciekawy system modyfikowania otoczenia. Ten świat jest bardziej dopracowany graficznie, chociaż w dalszym ciągu składa się z małych bloków. Od strony stylistycznej autorzy inspirowali się steampunkiem i dieselpunkiem.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer  

Oczekiwania czytelników: 4.2 / 10 na podstawie 16 głosów czytelników.

Gry podobne do Windforge

Wymagania wiekowe Windforge

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Windforge

PC Windows

Rekomendowane: Core 2 Duo 2.4 GHz, 2 GB RAM, karta graficzna 512 MB RAM (GeForce 8800 GT lub lepsza), 2 GB HDD, Windows XP/Vista/7/8

Wieści ze świata (Total War: Rome II, Windforge, Neverwinter) 6/12/13
Wieści ze świata (Total War: Rome II, Windforge, Neverwinter) 6/12/13

wiadomość6 grudnia 2013

Dziś piszemy m.in. o aktualizacji wprowadzającej nową frakcję do Total War: Rome II, kończącej się zbiórce pieniędzy na produkcję gry Windforge, a także o premierze rozszerzenia Shadowmantle do Neverwinter. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.