Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 grudnia 2013, 19:00

Przegląd MMO (8/12/2013) – m.in. Guild Wars 2, Lineage II, The Elder Scrolls Online i WildStar

W dzisiejszym Przeglądzie MMO omawiamy m.in. nadchodzące uaktualnienie Guild Wars 2, kolejne rozszerzenie Lineage II, najnowsze informacje na temat The Elder Scrolls Online oraz listę profesji, które dostępne będą w WildStar.

Witamy w kolejnej odsłonie cyklu poświęconego w całości tematyce gier MMO. Dowiecie się z niego wszystkiego o ostatnich nowinkach i wydarzeniach ze światów najpopularniejszych produkcji. Jeśli chcecie wiedzieć dokładnie co dzieje się lub dziać się będzie wokół waszego ulubionego tytułu, to znaleźliście się w odpowiednim miejscu. Dziś w Przeglądzie MMO omawiamy m.in. zimową aktualizację Guild Wars 2, najnowsze rozszerzenie Lineage II, kolejną porcję szczegółów na temat The Elder Scrolls Online, a także listę klas dostępnych w WildStar. Ponadto wspominamy o takich grach jak Blade & Soul, EverQuest Next Landmark, Neverwinter oraz Star Wars: The Old Republic.

Guild Wars 2

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, w minionym tygodniu deweloperzy ze studia ArenaNet ujawnili szczegóły dotyczące najnowszej aktualizacji Guild Wars 2. Uaktualnienie zatytułowane A Very Merry Wintersday po raz kolejny obracać się będzie wokół osoby Tixx’a – charyzmatycznego twórcy zabawek, który znów odwiedza świat Tyrii. Gracze pamiętający bliźniacze wydarzenie sprzed roku z pewnością poczują się jak w domu, bowiem znów będą mogli wziąć udział w epickiej bitwie na śnieżki, arcytrudnych jumping puzzle, a także zająć się „tworzeniem” muzyki. Nie zabraknie również słynnej Toypocalypse, w której ponownie zmierzymy się z hordami zwariowanych (i krwiożerczych) zabawek.

Aktualizacja przyniesie też kilka zmian w mechanice gry – m.in. możliwość tworzenia zbroi Ascended, nowe umiejętności lecznicze oraz szereg modyfikacji poprawiających obecny balans postaci (szczegóły tu). Całość trafi do świata Guild Wars 2 10 grudnia i zostanie zwyczajowo poprzedzone livestreamem z udziałem członków studia, który odbędzie się 9 grudnia o godzinie 21.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Guild Wars 2

Lineage II

Już 11 grudnia na amerykańskie serwery Lineage II trafi najnowsze rozszerzenie zatytułowane Valiance. Wprowadzi ono sporo zamieszania w świecie jednej z najpopularniejszych gier MMO ostatnich lat, bowiem obok odświeżonych lokacji (Hellbound) i bossów (Beleth, Darion, Lilith, Anakim) pojawią się również dodatkowe umiejętności oraz specjalne drzewka rozwoju. Szczegółowo na temat zawartości aktualizacji przeczytacie w tym miejscu.

Kiedy Valiance zawita w naszych stronach? Pierwsze w kolejności będą rosyjskie serwery podległe firmie Innova, europejskiemu wydawcy Lineage II. Potem przyjdzie pora na międzynarodowy serwer anglojęzyczny (Core), zaś w przeciągu kilku miesięcy rozszerzenie (po przetłumaczeniu) trafi na oficjalny polski świat (Lilith).

  1. Oficjalna strona internetowa polskiej wersji Lineage II

The Elder Scrolls Online

W minionym tygodniu ukazało się kolejne wideo z cyklu dziennik dewelopera, w którym to członkowie studia ZeniMax Online, pracującego obecnie nad The Elder Scrolls Online, sukcesywnie zdradzają kolejne szczegóły dotyczące swojego najnowszego dzieła. Tym razem przygotowany materiał filmowy skupia się na szeroko rozumianym procesie rozwoju postaci.

System, choć łudząco podobny do tego znanego np. ze Skyrima, będzie posiadał kilka istotnych różnic. Przede wszystkim twórcy zdecydowali się wprowadzić tradycyjne punkty doświadczenia. W dalszym ciągu jednak rozwój konkretnych umiejętności będzie przebiegał poprzez ich częste używanie. Wspomniane punkty będą służyły do odblokowywania poszczególnych zdolności, podzielonych na tzw. ścieżki rozwoju. Na końcu każdej kategorii będą czekać na nas cechujące się ogromną mocą Ultimate Skills. Pozostałe szczegóły znajdziecie we wspomnianym wideo.

  1. Oficjalna strona internetowa gry The Elder Scrolls Online

WildStar

Poznaliśmy już wszystkie klasy postaci, które trafią do finalnej wersji najnowszej produkcji ze stajni Carbine Studios. W WildStar każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie, bowiem będziemy mogli wcielić się w jedną z 6 unikatowych klas. Będą to: Warrior, Esper, Spellsinger, Stalker, Medic oraz Engineer. Szczegółowe informacje na temat każdej z nich znajdziecie pod tym adresem. Poniżej prezentujemy najnowsze materiały wideo opublikowane przez twórców. Jeden z nich omawia pokrótce wszystkie dostępne profesje, drugi zaś skupia się na Medicu.

  1. Oficjalna strona internetowa gry WildStar

Blade & Soul

Ktoś postanowił skorzystać z informacji zawartej w poprzednim Przeglądzie i spróbować swoich sił w chińskiej wersji Blade & Soul? Jeśli tak, to mamy dla was dobrą wiadomość – w sieci pojawiło się już pierwsze amatorskie tłumaczenie klienta gry na język angielski. Autorzy translacji skupili się przede wszystkim na opcjach oraz podstawowych mechanizmach zawartych w produkcji. Całość możecie pobrać tu.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Blade & Soul

EverQuest Next Landmark

Przedstawiciele studia Sony Online Entertainment opublikowali niespełna 5-minutowy materiał wideo, w którym starają się ostatecznie odpowiedzieć czym tak naprawdę będzie EverQuest Next Landmark. Choć w sieci znaleźć można setki informacji na temat zarówno EverQuest Next, jak i jego bliźniaczej produkcji, spora część graczy w dalszym ciągu nie do końca wiedziała czego powinna spodziewać się po Landmarku. Deweloperzy mają nadzieję, że przygotowany film ostatecznie rozwije wszelkie wątpliwości.

  1. Oficjalna strona internetowa gry EverQuest Next Landmark

Neverwinter

Ostatni tydzień wprowadził sporo zmian w świecie Neverwinter. 5 grudnia zadebiutował długo oczekiwany dodatek Shadowmantle, wprowadzający do gry m.in. nową klasę (Łucznik), wyposażenie oraz lokację Dread Ring. Tuż po tym produkcja trafiła na Steam, należącą do Valve platformę dystrybucji cyfrowej.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Neverwinter

Star Wars: The Old Republic

Posiadacze aktywnych subskrypcji już od kilku dni cieszą się z możliwości oferowanych przez najnowszy dodatek do Star Wars: The Old Republic. Galactic Starfighter i wprowadzane przez niego kosmiczne bitwy 12 na 12 trafią w następnej kolejności (14 stycznia) w ręce preferowanych użytkowników. Cała reszta natomiast do zabawy przyłączy się dopiero 4 lutego.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Star Wars: The Old Republic