Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 grudnia 2013, 10:32

autor: Draug

The Elder Scrolls Online – system rozwoju postaci omówiony na nowym filmie

Udostępniono kolejny dziennik dewelopera poświęcony grze The Elder Scrolls Online, tym razem omawiający system rozwoju postaci. Zapraszamy do obejrzenia filmu z polskimi napisami.

Twórcy przedstawili już możliwości, jakie oddadzą do naszej dyspozycji podczas kreacji bohatera w The Elder Scrolls Online. Teraz nadszedł czas na omówienie tego, jak owa stworzona postać będzie się rozwijała wraz z kolejnymi przygodami przeżytymi w Tamriel. Uczyniono to, udostępniając kolejny dziennik dewelopera, do którego przygotowaliśmy polskie napisy. Zapraszamy do oglądania:

Tak jak poprzednio, w omawianej grze nacisk postawiony zostanie na wszechstronność i swobodę w kreacji protagonisty. Fundamenty, na których wesprze się system rozwoju, będą bardzo zbliżone do tego, co widzieliśmy w The Elder Scrolls V: Skyrim. W dalszym ciągu osiągnięcie kolejnego poziomu zaowocuje otrzymaniem jednego punktu atrybutu – na wydłużenie paska życia, magii lub kondycji – i jednego punktu umiejętności do zainwestowania w jedno z drzewek.

Najpoważniejszą zmianę w stosunku do poprzednich gier z serii The Elder Scrolls stanowi wprowadzenie klasycznych punktów doświadczenia, których brak do tej pory czynił ów cykl jednym z oryginalniejszych wśród cRPG-ów pod względem systemu rozwoju postaci. Mimo to zachowany zostanie charakterystyczny element, jaki stanowi poprawianie umiejętności bohatera poprzez jak najczęstsze ich używanie. Jednak zważywszy na wspomniane „pedeki”, w The Elder Scrolls Online nie będzie zbliżało nas to do kolejnego poziomu postaci, lecz jedynie do coraz bardziej zaawansowanych zdolności w obrębie danego drzewka (a właściwie linii, bo zrezygnowano z rozgałęzień).

Warto też wspomnieć o innowacji, jaką jest dodanie ostatecznych umiejętności (Ultimate Skills) – wyjątkowo potężnych (i efektownych) zdolności, które zostają odblokowane na końcu każdej kategorii. Z pewnością miłośnicy nocnych przemian ucieszą się także z potwierdzenia, że w grze będzie możliwość stania się wilkołakiem lub wampirem.

Pakt Ebonheart, Przymierze Daggerfall i Aldmerskie Dominium ruszą na podbój Tamriel za kilka miesięcy. - The Elder Scrolls Online – system rozwoju postaci omówiony na nowym filmie - wiadomość - 2013-12-04
Pakt Ebonheart, Przymierze Daggerfall i Aldmerskie Dominium ruszą na podbój Tamriel za kilka miesięcy.

W dalszym ciągu nie znamy dokładnej daty wydania The Elder Scrolls Online – wiemy tylko, że dzieło studia ZeniMax Online zadebiutuje wiosną przyszłego roku. Najnowszą przygodą w świecie Tamriel będą cieszyć się posiadacze pecetów oraz konsol PlayStation 4 i Xbox One.

Możecie umilić sobie oczekiwanie na premierę, bawiąc się interaktywną mapą świata gry, którą niedawno udostępniono. Zapraszamy też do ponownej lektury jednej z zapowiedzi omawianego tytułu, które powstały na naszych łamach:

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

The Elder Scrolls Online: Tamriel Unlimited

The Elder Scrolls Online: Tamriel Unlimited