Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 lipca 2012, 15:15

autor: Sarge

Wieści ze świata (Resident Evil 6, Serious Sam 3: BFE, LucasArts) 10/7/12

Dziś piszemy m.in. o filmach przerywnikowych w Resident Evil 6, ofertach pracy w firmie LucasArts, a także pierwszej grze typu free to play na Wii U. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

All Zombies Must Die! / Burn, Zombie, Burn!

Codzienną akcją promocyjną platformy Steam objęto pakiet All Zombies Must Die!: Bundle, w skład którego wchodzą gry All Zombies Must Die! oraz Burn, Zombie, Burn! wraz z dodatkami i ścieżką dźwiękową. Dzieła studia Doublesix możecie aktualnie nabyć 66% taniej. Zestaw kosztuje 3,39 euro (ok. 14 zł). Promocja potrwa do godziny 19:00.

Legend of Grimrock

W serwisie cyfrowej dystrybucji GOG.com o 50% przeceniono grę Legend of Grimrock. Produkcję studia Almost Human możecie aktualnie zakupić za 7,49 dolarów (ok. 25 zł). Promocja potrwa do 11 lipca (godzina 10:00).

Resident Evil 6

Brytyjska organizacja ratingowa British Board of Film Classification oceniła grę Resident Evil 6, przyznając jej kategorię wiekową „18”. Bardziej interesująca wydaje się jednak informacja, że w nadchodzącej produkcji firmy Capcom znajdziemy aż 255 minut filmów przerywnikowych. Dla porównania, w Resident Evil 4 musieliśmy poświęcić 127 minut na oglądanie tego typu scen, podczas gdy w Resident Evil 5 tylko 65 minut.

Wieści ze świata (Resident Evil 6, Serious Sam 3: BFE, LucasArts) 10/7/12 - ilustracja #1
Resident Evil 6 zapowiada się na bardzo filmową produkcję

LucasArts

Firma LucasArts zatrudni specjalistów do prac nad niezapowiedzianą strzelaniną pierwszoosobową. Z opisu jednego ze stanowisk można wywnioskować, że chodzi o grę na konsole obecnej i przyszłej generacji, a także komputery osobiste. Na razie nie znamy żadnych szczegółów na temat tajemniczego projektu.

Serious Sam 3: BFE

Studio Croteam zapowiedziało dodatek DLC Jewel of the Nile do gry Serious Sam 3: BFE. Rozrzeszenie wprowadzi trzy nowe misje do trybu kampanii, w których będziemy poszukiwać potężnego artefaktu na starożytnej wyspie. W trakcie zabawy spotkamy dwa typy potworów znanych fanom serii oraz użyjemy dwóch sekretnych broni z głównej linii fabularnej Serious Sam 3: BFE.

Crash Bandicoot

Użytkownik JakaPixelArt udostępnił film będący jego wizją na temat tego, jak seria platformówek Crash Bandicoot mogłaby wyglądać na obecnie dostępnych na rynku konsolach i pecetach. Całość została stworzona przy użyciu zestawu narzędzi Unreal Development Kit i jest typowo fanowskim dziełem, którego nie należy traktować jako zapowiedzi nowej produkcji.

Virtual Toys

Firma Virtual Toys (Horsez, Imagine Champion Rider) zapowiedziała pierwszą grę typu free to play na Wii U. Żadnych szczegółów na temat tajemniczego projektu nie zdradzono – wiadomo jedynie, że będzie to multiplatformowy tytuł, który ukaże się również na PlayStation 3, PlayStation Vita, PC oraz przeglądarki internetowe. Twórcy określają tę produkcję jako „naprawdę duży projekt”.

Kickstarter

Od jesieni tego roku z usług serwisu Kickstarter będą mogli korzystać także deweloperzy wywodzący się z Wielkiej Brytanii. Otrzymają w ten sposób kolejne źródło finansowania produkcji swoich gier. To, że Kickstarter może być skuteczny, potwierdza blisko 700 udanych akcji. Największym sukcesem może się pochwalić Tim Schaffer, który na deweloping swojej gry przygodowej pozyskał od graczy ponad 3 mln dolarów.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach…

Galeria filmów

…a także najnowsze filmy z gier: