Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 lipca 2012, 14:22

autor: Aver

Disney rządzi na Androidzie. Najpopularniejsze gry na system operacyjny Android (2-8 lipca)

Where's My Perry? oraz Temple Run to odpowiednio najlepiej sprzedająca się i najczęściej pobierana gra na system operacyjny Android w minionym tygodniu.

Coraz większa popularność gier przeznaczonych na platformy mobilne oraz dominująca pozycja systemu Android wśród urządzeń przenośnych skłoniła nas do przygotowania zestawienia najpopularniejszych gier na tę platformę w usłudze Google Play. Poniżej przedstawiamy klasyfikacje najczęściej pobieranych płatnych i darmowych tytułów w tygodniu od 2 do 8 lipca.

Najpopularniejsze gry płatne

Najpopularniejsze gry na system operacyjny Android (2-8 lipca) - ilustracja #1
Where's My Perry?

Pierwsze trzy miejsca zajmują gry firmy Disney.

#

Tytuł

Wydawca

Cena

1.

Where’s My Perry?

Disney

ok. 3,40 zł

2.

Where’s My Water?

Disney

ok. 3,30 zł

3.

Temple Run: Brave

Disney

ok. 3,40 zł

4.

Dead Trigger

Madfinger

ok. 4 zł

5.

Cut The Rope

ZeptoLab

ok. 3,20 zł

6.

Draw Something

OMGPOP

ok. 12 zł

7.

Angry Birds Space Premium

Rovio

ok. 3,20 zł

8.

Sprinkle

Mediocre

ok. 4,20 zł

9.

Minecraft – Pocket Edition

Mojang

ok. 25 zł

10.

Final Fantasy III

Square Enix

ok. 60 zł

Najpopularniejsze gry na system operacyjny Android (2-8 lipca) - ilustracja #2Where’s My Perry? to prosta gra zręcznościowa, w której naszym zadaniem jest rozwiązanie serii puzzli i zagadek logicznych. Wcielamy się w agenta P, który w czterech rozdziałach oferujących łącznie 80 poziomów musi zmierzyć się z łamigłówkami opartymi na zasadach grawitacji i wykorzystującymi różne stany fizyczne wody.

Najpopularniejsze gry na system operacyjny Android (2-8 lipca) - ilustracja #3Bohaterem Where’s My Water? jest sympatyczny krokodyl Swampy. Gracz na 350 poziomach musi sprawić, aby podniósł się poziom niezbędnej mu do kąpieli świeżej wody. W tym celu należy rozwiązać serię puzzli, umiejętnie manipulując różnego rodzaju zaworami i wykorzystując różne przedmioty. Twórcy z firmy Disney już zapowiedzieli pojawienie się nowej wersji tej popularnej gry, opartej tym razem na przygodach Fineasza i Ferba.

Najpopularniejsze gry na system operacyjny Android (2-8 lipca) - ilustracja #4Temple Run: Brave to specjalna odsłona Temple Run – gry z gatunku endless runner – oparta na filmie animowanym Merida Waleczna studia Pixar. Wcielając się w rudowłosą Szkotkę przemierzamy północne rubieże Wielkiej Brytanii, pokonując różnego rodzaju przeszkody, strzelając z łuku do przeciwników, a także zbierając wiele przedmiotów.

Najpopularniejsze gry darmowe

Najpopularniejsze gry na system operacyjny Android (2-8 lipca) - ilustracja #5
Temple Run

Na uwagę zasługują pierwsze miejsca gry Temple Run, pierwowzoru wymienionej wyżej edycji opartej na filmie Merida Walczna, oraz (tradycyjnie?) Angry Birds.

#

Tytuł

Wydawca

1.

Temple Run

Imanji Studios

2.

Angry Birds

Rovio

3.

Fruit Ninja Free

Halfbrick

4.

Hydraulik

Magma Mobile

5.

Amazing Spider-Man Live WP

Cellfish Studios

6.

Logo Quiz

bubble co.

7.

Sonic 3D Lite

SEGA of America

8.

Bubble Shoot

RUNNERGAMES

9.

Angry Birds Seasons

Rovio

10.

Words With Friends Free

Zynga

Najpopularniejsze gry na system operacyjny Android (2-8 lipca) - ilustracja #6Temple Run to zręcznościówka z gatunku endless runner utrzymana w klimatach Indiany Jonesa. Wcielamy się w poszukiwacza przygód, który przemierza trójwymiarowe lokacje azteckiej światyni zbierając skarby i stawiając czoła rozmaitym niebezpieczeństwom, np. walącym się skałom lub dzikim małpom, stąpającym naszemu bohaterowi po piętach.

Najpopularniejsze gry na system operacyjny Android (2-8 lipca) - ilustracja #7Angry Birds to kultowa gra fińskiego studia Rovio, którą pobrało ponad 400 milionów użytkowników systemów Android i iOS.Tytuł łączy w sobie elementy gier zręcznościowych i logicznych. Rozgrywka przypomina znaną serię Worms. Zadaniem gracza jest wyeliminowanie wszystkich obecnych na mapach świnek, używając jako amunicji tytułowych „wściekłych ptaków”.

Najpopularniejsze gry na system operacyjny Android (2-8 lipca) - ilustracja #8Fruit Ninja Free to gra zręcznościowa, w której naszym zadaniem jest przecięcie za jednym muśnięciem ekranu jak największej liczby pojawiających się owoców. Uzyskane w ten sposób kombinacje umożliwiają zdobycie większej ilości punktów. Tytuł oferuje trzy tryby rozgrywki i możliwość publikowania osiąganych wyników na światowej liście rankingowej.

Zestawienie oparte jest na informacjach serwisu Gamasutra.