Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 10 lipca 2012, 13:34

autor: Hed

Valve zapowiedział Greenlight – sami zdecydujemy, jakie gry trafią na Steama

Valve pozwoli graczom zdecydować, jakie gry powinny trafić na Steama. Stanie się tak za sprawą platformy Greenlight, która wystartuje pod koniec sierpnia i pozwoli deweloperom zabiegać o uwagę oraz poparcie społeczności.

Valve zapowiedział Greenlight – sami zdecydujemy, jaka gra trafi na Steama - ilustracja #1

Firma Valve zapowiedziała usługę Greenlight, dzięki której sami wybierzemy, jakie gry trafią na Steama. Pomysł wystartuje 30 sierpnia tego roku i pozwoli wydawcom oraz deweloperom reklamować swoje produkcje, aby przekonać graczy, że warto opublikować je na znanej platformie. Wszystko to przypomina w pewnym zakresie popularnego Kickstartera i może pomóc zarówno graczom, jak i niewielkim studiom niezależnym.

„Podejmowanie decyzji odnośnie tego, który tytuły opublikować, a który nie, wcale nie jest zabawne” – wyjaśniła Anna Sweet z Valve. Przedstawicielka firmy przekonuje, że Greenlight, system działający dzięki Steam Workshop, rozwiąże ten problem, bo z pomocą przyjdzie społeczność. Producent takich gier jak Half-Life, czy Portal wierzy, że nowa platforma pomoże pokazać mniej znane nowe tytuły graczom i ułatwi ich publikację na Steamie.

Valve zapowiedział Greenlight – sami zdecydujemy, jaka gra trafi na Steama - ilustracja #2

Na stronie zapowiadającej Greenlight przedstawiono ogólne założenia projektu. Swoje propozycje będą mogli zgłaszać dowolni deweloperzy, którzy mają „grywalną wersję” gry na PC i pomysł na to jak ją zareklamować. Valve przyznaje, że nie jest jeszcze w stanie określić, ile głosów będzie potrzebnych, aby gra osiągnęła sukces. Firma zamierza ustalić to w zależności od tego, jakie zainteresowanie wywoła sama platforma.

Pomysł Valve jest szeroko komentowany przez dziennikarzy, graczy i twórców niezależnych. Większość z nich zgadza się co do jednego: Greenlight może przyspieszyć i ułatwić publikację niektórych gier na Steamie. Dostanie się na platformę nie jest tak łatwe jak mogłoby się wydawać, bo jej obsługa jest zasypywana setkami zgłoszeń. W sierpniu przekonamy się, czy kolejny ciekawy projekt Valve spełni swoją funkcję i pomoże w wyszukiwaniu perełek.

  1. Oficjalna strona Steam Greenlight