Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 10 lipca 2012, 11:34

autor: Aver

Rockstar zamyka studio odpowiedzialne za grę Max Payne 3

Liczne opóźnienia premiery oraz słaba sprzedaż trzeciej odsłony przygód nowojorskiego policjanta leżą prawdopodobnie u podstaw zamknięcia studia Rockstar Vancouver. Jego członkowie znajdą zatrudnienie w rozbudowywanym zespole z Toronto.

Firma Rockstar Games zapowiedziała reorganizację swoich struktur w Kanadzie. Studio Rockstar Vancouver, znane z prac nad Max Payne 3, zostanie zamknięte. Ma to umożliwić rozwój grupy deweloperskiej z Toronto.

W związku z tymi planami, 35 osobom wchodzącym w skład studia z zachodniego wybrzeża Kanady zaoferowano stanowiska w Toronto. Ponadto firma Rockstar Games, której główna siedziba znajduje się w Nowym Jorku, planuje w najbliższych miesiącach zatrudnić w Kanadzie kolejne 50 osób i przenieść lokalizację studia w Toronto do położonej w pobliżu kanadyjskiej metropolii miejscowości Oakville w stanie Ontario, co umożliwi skorzystanie z bardziej korzystnych warunków podatkowych przygotowanych przez lokalne władze.

Rockstar zamyka studio odpowiedzialne za grę Max Payne 3 - ilustracja #1
Zamknięcie Rockstar Vancouver nie wszystkich napawa optymizmem…

Wypowiedź Jennifer Kolbe, wiceszefowej działu wydawniczo-operacyjnego firmy, na pierwszy rzut oka nie pozostawia wątpliwości co do planów Rockstar Games:

Rozbudowa studia w Toronto i zebranie pod jednym dachem potencjału twórczego w Kanadzie świadczy o naszym zaangażowaniu w stworzenie zespołu o światowym znaczeniu, który przyczyni się do rozwoju rewolucyjnych projektów, z jakich znana jest nasza firma.

Jednak pomimo tych optymistycznie brzmiących informacji przyczyn zamknięcia studia w Vancouver należy szukać najprawdopodobniej w wielokrotnym opóźnianiu premiery Max Payne 3 (początkowo planowano ją na 2009 rok) oraz nienajlepszych wynikach sprzedaży na rynku amerykańskim, gdzie tytuł trafił do 440 tys. nabywców w ciągu pierwszego miesiąca obecności na rynku (w stosunku do spodziewanych 600 tys.).

Czas pokaże, jakimi „rewolucyjnymi projektami” zajmie się przebudowany zespół z Oakville. Warto dodać, że Rockstar Toronto nie pracowało nad samodzielnym tytułem od czasów The Warriors w 2005 roku.