Rockstar zamyka studio odpowiedzialne za grę Max Payne 3
Liczne opóźnienia premiery oraz słaba sprzedaż trzeciej odsłony przygód nowojorskiego policjanta leżą prawdopodobnie u podstaw zamknięcia studia Rockstar Vancouver. Jego członkowie znajdą zatrudnienie w rozbudowywanym zespole z Toronto.
Grzegorz Ferenc
Firma Rockstar Games zapowiedziała reorganizację swoich struktur w Kanadzie. Studio Rockstar Vancouver, znane z prac nad Max Payne 3, zostanie zamknięte. Ma to umożliwić rozwój grupy deweloperskiej z Toronto.
W związku z tymi planami, 35 osobom wchodzącym w skład studia z zachodniego wybrzeża Kanady zaoferowano stanowiska w Toronto. Ponadto firma Rockstar Games, której główna siedziba znajduje się w Nowym Jorku, planuje w najbliższych miesiącach zatrudnić w Kanadzie kolejne 50 osób i przenieść lokalizację studia w Toronto do położonej w pobliżu kanadyjskiej metropolii miejscowości Oakville w stanie Ontario, co umożliwi skorzystanie z bardziej korzystnych warunków podatkowych przygotowanych przez lokalne władze.

Wypowiedź Jennifer Kolbe, wiceszefowej działu wydawniczo-operacyjnego firmy, na pierwszy rzut oka nie pozostawia wątpliwości co do planów Rockstar Games:
Rozbudowa studia w Toronto i zebranie pod jednym dachem potencjału twórczego w Kanadzie świadczy o naszym zaangażowaniu w stworzenie zespołu o światowym znaczeniu, który przyczyni się do rozwoju rewolucyjnych projektów, z jakich znana jest nasza firma.
Jednak pomimo tych optymistycznie brzmiących informacji przyczyn zamknięcia studia w Vancouver należy szukać najprawdopodobniej w wielokrotnym opóźnianiu premiery Max Payne 3 (początkowo planowano ją na 2009 rok) oraz nienajlepszych wynikach sprzedaży na rynku amerykańskim, gdzie tytuł trafił do 440 tys. nabywców w ciągu pierwszego miesiąca obecności na rynku (w stosunku do spodziewanych 600 tys.).
Czas pokaże, jakimi „rewolucyjnymi projektami” zajmie się przebudowany zespół z Oakville. Warto dodać, że Rockstar Toronto nie pracowało nad samodzielnym tytułem od czasów The Warriors w 2005 roku.

GRYOnline
Gracze
Steam
OpenCritic
Komentarze czytelników
zanonimizowany752425 Pretorianin
Co jest nie tak z tą grą gra super kase zarobili, a tu zamykają studio.Przecież nic nie słychać innego ino jedna firma po drugiej zamyka studio niewiem co jest z tym wszystkim?????
Gohanitto Centurion
Przez takich ludzi jak wy tutaj, kolejne gry będą wyglądały właśnie tak jak Max Payne 3 - durna fabuła, rozpierducha kilkuset (kilku tysięcy?) przeciwników. MP3 to gra całkiem dobra, ale porównując do poprzednich części jest słaba. Jak to możliwe że jakieś gangi poświęcają setki ludzi chcąc przetrzymać jakąś dziewczynę? Max chce ją odbić, bo chce wykonać swoją pracę, dla szefa (jej ojca) który już nie żyje - ja pier*olę ale bullshit. Gdyby ta gra nie nazywała się Max Payne 3, praktycznie nikt nie zwróciłby na nią uwagi - ot kolejna napier*alanka.
kibolek Pretorianin
@Gohanitto
Słaba??? Uwielbiam pierwsze MP a trójka jest od nich lepsza prawie pod każdym względem. Różnią się tylko klimatem. Sorry ale akurat motywacje Maxa dlaczego dalej chronił rodzinę oraz dlaczego dziewczyna została porwana są bardzo sensowne i częścią intrygi która wychodzi na jaw pod koniec gry. Widać, że albo w tą grę nie grałeś albo nie rozumiesz po angielsku.
ivaldir Centurion

Właśnie przeszedłem, gra bardzo dobra, muzyka, klimat, lokacje wrogowie, to w jaki sposób upadają, cud miód !!! Szkoda że zamknęli to studio :/
zanonimizowany1003169 Konsul
Jaki żal. :/ Weźcie spójrzcie na datę. Please...